Як вибрати фотопапір для принтера.

Майже всі сучасні фотопринтери здатні створювати фотографії будь-якої якості і розміру. Однак більшу роль у довговічності фотографій грає фотопапір. Сьогодні у продажу є величезна кількість її різновидів. А яку з них вибрати?
Інструкція
1
Зазвичай фотопапір складається з декількох шарів - приймаючого, фіксуючого, захисного і т. Д. Чим більше у папери таких шарів, тим дорожче і якісніше папір, а значить, і вище щільність. На щільному папері фото виходять і якісніше, і довговічніше. Тому намагайтеся купувати папір з найбільшою щільністю. Так, якщо на покупці вказана щільність до 150 г/м, то її можна використовувати лише для друку листівок або презентацій. А ось папір з більшою щільністю дозволить друкувати фотографії високої якості.
2
Ще одна важлива властивість - склад фотопаперу. З цієї категорії папір ділиться на 2 класу - універсальна і оригінальна. Універсальна зазвичай використовується для друку різних документів з графічними малюнками. У більшості випадків вона підходить для всіх видів принтерів, до того ж у неї низька ціна. Але мінусом подібної паперу є його невисока якість. Надруковані ж на оригінальній фотопапері фотографії дуже довговічні.
3
Залежно від характеру покриття виділяють глянсову, напівглянсову і матову папір. На глянсовому покритті фотографія виходить яскравою і з насиченими кольорами. Також таке покриття захищає знімок від вологи. Матова ж папір відрізняється тим, що на ній чітко видно всі деталі знімка, а з'являються з часом на її поверхні різні подряпини і пошкодження не так помітні.
4
Розміри фотопаперу можуть бути самими різними - починаючи від формату А10 до величезного полотна А3, який зазвичай використовується в професійній пресі. Найпоширенішим розміром для аматорських знімків вважається папір формату А6. Найбільш оптимальним співвідношенням ціни і якості характеризуються аркуші формату A4, однак такий розмір не дуже зручний для друку фотографій. Ну а аркуші формату A3 зазвичай використовуються для виведення плакатів чи художніх фотографій.
5
Таким чином, щоб надрукувати документи з графічними зображеннями краще вибирайте тонкі аркуші формату A4, а для друку фотознімків краще використовувати більш щільний папір відповідного формату.