Як в'язати шкарпетки на в'язальної машині.

В'язати на машині набагато швидше, ніж вручну на спицях або гачком. Існує декілька способів виготовлення шкарпеток на в'язальної машинці. Найпростішим з них є в'язання з використанням двох фонтури.
Вам знадобиться
  • - в'язальний машинка;
  • - 100 г пряжі;
  • - голка з великим вушком.
Інструкція
1
Виміряйте обхват вашої ноги. Зв'яжіть пробний зразок нитками, якими будете в'язати шкарпетки, і зробіть розрахунок щільності в'язання та кількості петель для набору.
2
Зробіть стандартний набір петель для в'язання гумки 1х1 або 2х2. Наприклад, для в'язання чоловічого носка вам знадобиться 60 голок. Зв'яжіть 7-10 см гумкою.
3
Перекиньте петлі з передньої фонтури на задню. Передню фонтури опустіть вниз. Поставте основну каретку для задньої фонтури і пров'яжіть гладдю приблизно 5 сантиметрів.
4
Потім приступайте до вив'язування п'яти. Розділіть петлі на 2 частини (по 30 петель) і переведіть одну половинку голок в положення D, тоді як голки з боку каретки повинні залишатися в положенні В. На цих петлях в'яжіть п'яту.
5
Переведіть важіль каретки в режим I (часткове в'язання). Пров'яжіть перший ряд, ведучи каретку справа наліво, якщо в'яжете носок для правої ноги, або зліва направо, якщо ліва.
6
Пропустіть нитку під крайню голку і витягніть її між першою і другою голкою, щоб не вийшли отвори при в'язанні п'яти. Робіть цей крок в кінці кожного Провязав ряду.
7
Розділіть кількість петель для в'язання п'яти на 3 (по 10 голок). Для формування п'яти потрібно буде скорочувати голки крайніх частин в протилежній від каретки стороні, висуваючи їх в положення D, причому середні 10 голок не скорочувати.
8
Повторюйте, поки не залишаться тільки середні 10 голок в положенні В. Далі поверніть висунуті голки в положення В (по одній з протилежного боку). Повторюйте крок доти, поки всі 30 голок для в'язання п'яти не встануть назад.
9
Коли зв'яжете п'яту, поверніть в роботу, відкладену половину петель. Для цього перекажіть важіль часткового в'язання в положення II. Все петлі пров'яжіть до необхідної довжини (до мізинця).
10
Приступайте до в'язання миска. В'яжіть його аналогічним чином, як і п'яту (кроки 4-8). Скиньте в'язання з голок.
11
Кеттельний швом зшийте верхню частину носка і мисок, а також виконайте бічний шов. Носок готовий.
Все рукодільниці знають, скільки затишку і комфорту приносять людині в'язані шкарпетки . Однак не у всіх є час на в'язку шкарпеток - для багатьох в'язальниць цей процес складний, трудомісткий і віднімає масу вільного часу. Виходом з цієї ситуації стане в'язальний машина - за допомогою в'язальної машини ви зможете швидко зв'язати шкарпетки з щільного і якісного трикотажного полотна.
Інструкція
1
Вам буде потрібно двухфонтурная в'язальний машина. Виміряйте довжину ноги і визначте щільність в'язання залежно від типу обраної пряжі. Розрахуйте кількість петель для шкарпеток потрібного розміру.
2
Зарядите пряжу в вязальную машину згідно інструкції і наберіть петлі для в'язання простої гумки 1х1 або 2х2. На шістдесяти голках зв'яжіть гумкою сорок рядів. Перекиньте три петлі з передньої фонтури машини на задню, а потім передню фонтури опустіть вниз, надавши їй неробочий стан.
3
Каретку для задньої фонтури встановіть на потрібне місце і пров'яжіть тридцять рядів кулірної гладдю, підвішуючи вантажі і змінюючи їх розташування.
4
Для пров'язування п'яти носка розділіть петлі на дві частини і одну половину голок переведіть в положення D. Голки, розташовані з боку каретки, залиште в положенні B. Пров'язуйте п'яту з голок в положенні B.
5
Каретку переведіть в режим часткового в'язання та зв'яжіть перший ряд п'яти, направляючи каретку справа наліво. Коли ви будете в'язати другий носок, направляйте каретку дзеркально зліва направо. Робоча нитка в'язання повинна лягти поверх висунутих голок.
6
Після кожного Провязав ряду п'яти пропустіть нитку під крайню голку і витягніть її наверх між першою і другою голкою, щоб уникнути появи дірок і дефектів у в'язанні. Для в'язання п'яти скорочуйте кількість робочих голок по краях.
7
Розділіть кількість робочих голок для пров'язування п'яти на три. Середню частину голок залиште в положенні B, а першу і третю частину поступово рухайте в положення D. Висувайте ті голки, які перебувають з протилежних сторін каретки.
8
Пропустіть нитку під крайньою праворуч висунутої голкою і висувайте наступну голку з протилежного боку каретки. Пров'яжіть полотно і повторюйте вищеописане дію, поки все голки першого і третього ділянки не опиняться в положенні D.
9
Коли половина п'яти буде готова, поверніть всі висунуті голки назад, і починайте засовувати голки з іншого боку каретки в положення С, формуючи решту п'яти. Повністю провязав п'яту, поверніть важіль каретки з режиму часткового в'язання в звичайний режим, і потім поверніть в в'язання відокремлені вище 30 петель.
10
Пров'яжіть 60 петель і зв'яжіть кулірної гладдю близько 50 рядів. Закінчите в'язання пров'язуванням миска, використовуючи ту ж техніку половини голок, що і при в'язанні п'яти. Знявши носок з голок, з'єднайте трикотажним швом єдиний шов. За таким же принципом зв'яжіть другий носок.