Як почати розводити кроликів.

Розведення кроликів представляє собою виробництво дієтичного м'яса і шкурок в домашніх умовах або промислових масштабах. М'ясо цих тварин дуже смачне, воно легко засвоюється і надзвичайно корисно. Завдяки підвищеному вмісту білка, його можна вживати навіть людям похилого віку, особам, які страждають шлунково-кишковими і серцево-судинними захворюваннями і використовувати в якості першого прикорму в раціоні маленьких дітей.
Інструкція
1
Знайдіть приміщення для утримання кроликів . Добре розміщувати тварин на присадибній господарстві або в дачній місцевості, можна організувати власну міні-ферму. Побудуйте конструкцію, виходячи з того, скільки кроликів ви плануєте придбати. Розмір повинен бути менше трьох квадратних метрів. Купуйте вихованців у досвідчених заводчиків, добре, якщо вони вже щеплені.
2
Приготуйте підстилку, її можна зробити з соломи або шматків теплої ковдри. Розставте в клітці чаші для їжі і ємності з чистою водою. Виберіть невелику ділянку, де кролики зможуть залишати відходи. Гній можете використовувати як добриво або домовитися про його продаж. Кролики витримують мороз до -30 градусів, однак якщо ви плануєте розводити їх цілий рік і періодично виводити потомство, подбайте про утеплення приміщення. Можете провести освітлення, встановити електричний підігрів води і т.д.
3
Розсаджуйте кроликів за статевою ознакою, починаючи з 3-місячного віку. Це дозволить уникнути позапланового приплоду. Самка може виношувати одночасно два посліду, тому не дивуйтеся, якщо різниця між народженням кроленят становить близько трьох-чотирьох діб. В моменти стресу, наприклад, майбутні кроленята можуть розсмоктатися в утробі матері. Таким чином, кролиця запускає механізм самозахисту себе і свого потомства.
4
Годуєте тварин свіжими овочами, сухим сіном, травою. Щодня міняйте воду. Придбайте спеціальні таблетки від глистів, давайте їх кроликам раз в 6 місяців. Обговоріть з ветеринаром необхідність і графік щеплень вихованців.
5
Займіться пошуком варіантів збуту готової продукції. Укладіть договору на поставку м'яса з найближчими місцями громадського харчування. Постарайтеся реалізовувати товар і через м'ясопереробні комбінати. Можете зареєструватися в якості індивідуального підприємця, якщо плануєте розводити велику кількість кроликів . Беріть участь в різних ярмарках, публікуйте оголошення про продаж в засобах масової інформації - так ви залучите покупців.
Розведення декоративних кроликів - справа клопітка і вимагає багато зусиль. Крім того, заводчики витрачають значні фінансові кошти для закупівлі та підтримання в належному стані клітин, а також кролячій аптечки з усіма необхідними препаратами.
Вам знадобиться
  • Простора клітка, кювет для туалетів (бажано два), годівниця, поїлка, сіно і тирсу, комбікорм для годування, сольовий камінь, спеціальні гілочки для сточування зубів, щітки для розчісування, іграшки, аптечка.
Інструкція
1
Увага необхідно кроликам 24 години на добу, особливо, під час і після вагітності. Вони стають готовими до розведення приблизно до 8 місяців. Але партнера «вимагають» значно раніше, до 4 місяців, тому на ранніх порах краще дати кролику м'яку іграшку розміром з нього самого. У період статевого дозрівання кролик агресивний, «мітить» територію, копає, намагається спорудити гніздо, розкидає все навколо. У самки може виникнути помилкова вагітність (незалежно від того, чи був статевий контакт чи ні). Вона починає тягати сіно для гнізда і дерти з себе шерсть. Припиняйте яку спробу самки спорудити гніздо. Давайте їй більше можливості погуляти і займіть її іграми.
2
Справжня вагітність триває близько 30 днів (плюс-мінус 2-3 дні). Приділіть увагу раціону кролиці, але і не перегодовуйте. Не позбавляйте її кальцію. Посадіть майбутню маму в більш простору клітку і тримайте подалі від самця. Ні в якому разі не дозволяйте стороннім брати вагітну кролицю на руки. Зрозуміти, скільки вона чекає малюків, можна за допомогою пальпації. Але не обмацуйте самку, якщо ви раніше ніколи цього не робили. Ви дуже легко можете нашкодити і їй, і ще не народженим крольчатам. За тиждень до пологів намагайтеся не випускати самку гуляти, поставте гніздовий будиночок, напередодні проведіть дезінфекцію клітини. Обов'язково подбайте про те, щоб під час пологів був присутній фахівець з ветлікарні. Якщо все пройде вдало, то на світ з'являться пара, трійка або п'ятірка декоративних кроленят.
3
Практично всі інші дії з вирощування та вигодовуванню малюків робіть під наглядом фахівця. Тонкощів виникне багато: починаючи від того, що мама може померти при пологах, закінчуючи не проявили материнським інстинктом. Вигодувати новонароджених малюків без материнського молока неможливо. Якщо воно пропало не відразу, а через кілька тижнів, досвідчені заводчики рекомендують придбати штучне молоко для цуценят або кошенят. Годуєте кроленят за допомогою піпетки з декількома отворами. Якщо у кролиці є молоко, забезпечте малюкам вільний доступ до сосок.
4
При недостатньому догляді самки промивайте вологою теплою тканиною анальні отвори кроленят і слідкуйте за станом їх очей, зубів, кігтиків і загальним розвитком. Якщо в цьому немає гострої необхідності, не віднімайте дитинчат від самки, поки їм не виповниться хоча б півтора місяця. Не забудьте про те, що малюків потрібно ще й прищепити. Це та інші питання з розвитку декоративних вихованців вирішуйте строго з ветеринаром.
Зверніть увагу
Перш ніж стати заводчиком, важливо зіставити власні бажання і реальні можливості. Не купуйте кроликів, якщо ви не отримали достатньої кількості знань від досвідчених фахівців.
Корисна порада
Приблизно раз на тиждень мийте клітку і кілька разів дезинфікуйте кролячі туалети і поїлки.