Як впоратися із заїканням.

Заїкання - це дефект мови, який приносить безліч незручностей людині, яка страждає від нього, а також викликає найрізноманітніші почуття в оточуючих. Хоча є різні думки про те, виліковне чи заїкання, але зменшити його точно можливо.
Інструкція
1
Зверніться до фахівця. Якщо говорити про дітей, то заїкання в залежності від віку та причин його виникнення може пройти саме, хоча не всі доктора поділяють подібну точку зору. У дорослих все по-іншому. Якщо ви почали заїкатися, то потрібно негайно йти до лікаря, тому що на рахунку кожна хвилина, яка може призвести до незворотних процесів.
2
Дотримуйтесь рекомендацій. Хоча лікувальні курси можуть займати багато часу і сил, необхідно все одно їх ретельно виконувати. Не опускайте руки, якщо щось не вдається з першого разу - продовжуйте тренування. Позитивний настрой і зусилля дають дуже багато чого.
3
Дотримуйтесь розпорядку дня. Заикающимся людям необхідно висипатися і робити все можливе для того, щоб їх сон був глибоким і якісним.
4
Правильно харчуйтеся. Виявляється, навіть харчування здатне допомагати в боротьбі з недугою. Слід віддавати перевагу рослинній їжі. А продукти, що містять кофеїн, а також гостре, жирне і солоне краще виключити з раціону або хоча б обмежити їх споживання.
5
Уникайте того, що може спровокувати заїкання. Гучні заходи, напружені види відпочинку, перегляд фільмів і програм, що викликають сплески емоцій, а також розжарені відносини в сім'ї можуть сприяти заїкання. Якщо такі явища міцно влаштувалися в житті заїкається, то справитися з недугою буде неможливо.
6
Бережіть мова. Не змушуйте себе побагато говорити, якщо вам це не під силу. Для підтримки гарного спілкування з людьми намагайтеся задавати питання і вести діалог, щоб не втомлюватися надмірно. Якщо відчуваєте, що втомилися говорити, то поясніть ситуацію іншим і по можливості усамітнитеся для відпочинку.
7
Гуляйте на свіжому повітрі. Неспішні прогулянки в поєднанні з рівним і плавним диханням допоможуть розслабити органи мови і відновити її плавність і темп. В ідеалі потрібно щодня гуляти перед сном, щоб поліпшити заодно його якість.
8
Уникайте спортивних навантажень. Біг, активні ігри в команді і змагання повинні бути табу для людини, що страждає заїканням . Найкраще знайти відповідну альтернативу, яка не буде негативно позначатися на мовлення та диханні.