Як кріпити двірники.

Ще зовсім недавно всі автовиробники робили кріплення двірників на машині стандартними. Першими запровадили нові засувки на щітках склоочисників в 1999 році фахівці компанії Ford з метою поліпшити аеродинаміку і зовнішній вигляд. Всі типи кріплень відрізняються один від одного. Втім, впоратися з ними нескладно.
Інструкція
1
Визначте, якого виду кріплення у щіток склоочисника на вашому автомобілі. Для цього зніміть двірник, отстегнув засувку, і подивіться, як вона виглядає. Найстаріший і досі широко поширений тип кріплення називається «гачок» або hook, або J-hook. Часом він позначається буквою «U».
2
Виміряйте своє кріплення, щоб не помилитися при купівлі в магазині. Такі гачки мають кілька розмірів. Для легкових машин найчастіше - 9х3 і 9х4 мм. Подібні щітки з універсальним кріпленням набагато легше вибрати і досить просто встановити. Правда у них є недолік - підвищений аеродинамічний опір.
3
Відстебніть засувку на нових двірників. Надіньте їх на гачок і застебніть засувку. Трапляється, нова засувка не спрацьовує. Зніміть її зі старих двірників і надіньте на нові. Як правило, це допомагає легко закріпити щітки склоочисника без сторонньої допомоги.
4
Якщо ви сумніваєтеся, яке саме з хитрих кріплень підходить для вашого автомобіля, зніміть щітки і зверніться в автомагазин за консультацією. Незнання цілком виправдано, адже навіть досить поширених варіантів кріплення двірників існує чимало. Наприклад, «кнопка» або "push button", "бічний затиск» або "pinch tab", "багнетною замок» або "bayonet arm", "бічний штир» або «side pin". Попросіть продавця підібрати потрібний варіант і показати, як простіше і легше закріпити щітки склоочисника.
5
Якщо ви виявите, що на вашій машині кріплення специфічне, доведеться шукати особливий комплект безкаркасних щіток, який підійде лише для вашої моделі і марки автомобіля. Найчастіше в конструкції таких двірників врахована кривизна конкретного лобового скла. Ніякої інший варіант не зможе їх замінити.
6
Придбайте що потрібно і закріпіть нові щітки на місцях. Як правило, ці сполуки вкрай прості і компактні. Вони покращують аеродинаміку. Правда, і коштують значно дорожче, та й знайти їх у продажу складніше, ніж двірники з універсальними кріпленнями.
Корисна порада
Не забувайте, що для задніх склоочисників також існують спеціальні типи кріплень, тому їх придбайте окремо.