Як позбутися від обліпихи.

Незважаючи на те, що обліпиха вважається одним з найбільш цілющих рослин, воно часто набридає дачникам. Адже цей чагарник, що розростається до розмірів пристойного дерева (до 6 метрів висоти), відрізняється завидною життєстійкістю, а порослі часто поширюються на досить велику територію. Борються з обліпихою зазвичай за допомогою викорчовування. Непоганий результат також дає хімічна обробка.
Вам знадобиться
  • - мотика;
  • - ніж;
  • - аміачна селітра.
Інструкція
1
Боротьбу з чагарниками обліпихи починайте ще ранньою весною з весняною перекопування городу і ретельного прибирання її кореневищ. Чи не удобрюйте грунт заздалегідь, робіть це тільки перед висадкою розсади або насіння.
2
підростаючого обліпиху викорчують мотикою і обрізайте ножем. Запобігти утворенню нової порослі обліпихи можна тільки при ретельній вирізці. Якщо залишити пеньок, то з решти сплячих бруньок замість одного зрізаного втечі з'являється кілька нових, причому зростаючих дуже активно.
3
Спробуйте також посадити біля обліпихи почвопокривні рослини, а простір між нею та іншими деревами і грядками засіяти злаковими травами. Це завадить обліписі поширитися на подальшу територію.
4
Якщо ви хочете повністю знищити обліпиху, візьміть пакет 1 кг. аміачної або натрієвої селітри розчиніть в 2 літрах гарячої води і цим розчином полийте корінь дерева. Через пару днів обліпиха почне «згорати» на очах. Врахуйте, що цей розчин вбиває все живе на відстані 1,5-2 метри від поливу, так що будьте обережні і не зачепіть плодоносні дерева і грядки. Працювати при цьому потрібно тільки в спеціальних рукавичках, інакше отримаєте хімічний опік.
5
Застосовуючи для боротьби з обліпихою різні хімічні засоби, не забудьте про правила безпеки і не перевищуйте рекомендовані пропорції. Одягайте респіратор, рукавички і одяг з довгими рукавами. Це допоможе вам уникнути отруєння гербіцидами. Після обприскування пагонів обліпихи і грунту, де вона росте, хімікатами обов'язково ретельно вимийте руки.
6
Якщо ж ви хочете не знищити обліпиху, а просто відгородити її від подальшого розповсюдження, подбайте про добриві грунту під нею. Зазвичай обліпиха розповзається по ділянці, якщо її не задовольняє стан грунту, тоді вона починає шукати більш смачну землю.