Як носити дитину.

Коли Ваш дім оголосить радісними криками новоприбулого малюка, життя кардинально змінитися. Він не буде давати спокою, і буде постійно вимагати маминого присутності. Справа в тому, що дитину тактильний контакт, це основа нормального розвитку на ранній стадії. Перше, що доведеться освоїти мамі, а краще і татові заодно, це те, як правильно тримати і носити дитину.

Є набір класичних положень, в якому малюкові спокійно і затишно. Список не так вже й великий і різноманітний, однак освоювати буде важко, адже він така крихітка.

  1. Положення, коли головка малюка лежить в вигині ліктьового суглоба мами. Ця позиція вимагає Вашого повного уваги, і не залишає можливості на що-небудь інше. В вигин однієї руки Ви укладаєте малюка, другий тримайте його тулуб. Так Вам буде зручно заколисувати його і заспокоювати. Носити дитину в такому положенні можна і запеленатого, і без пелюшок.
  2. Вертикальне положення. Дуже корисно і зручно для малюка. Адже йому так цікаво, що там відбувається і що твориться. Ви повинні опреться його про своє плече і притримуючи двома руками підтримувати під головку і попу. З ходом часу, коли Ви і Ваш малюк звикнуть до такої позі, Ви зможете тримати його на плечі однією рукою, що звільнить простір для дій.
  3. Положення, лежачи пахвою. Дитину потрібно укласти на тильну сторону руки. Пензлем Ви притримуєте його головку або під плечі, а ніжки притискуєте до боку. Друга рука залишається вільною для готування та інших справ.
  4. Сидячи на нозі. Якщо Ви втомилися, то саме час посадити малюка на свою ногу і притримуючи його руками, дати поозіраться по сторонам.
  5. На стегні. З певного віку, коли малюк почне тримати голівку, можна саджати його на стегно. Дайте йому зафіксуватися на Вашому боці, обхопивши Вас ніжками. Самі ж рукою підтримуйте його спинку.

Сучасні рішення дозволяють полегшити етап, коли малюк безперервно при мамі. Ви завжди можете носити дитину в слінгу або кенгуру. Ці аксесуари дозволять перерозподілити навантаження на спину і полегшити постійну ношу. Крім того, у Вас будуть вільні руки для здійснення певних справ. Ваш малюк не може без Вас. Він повинен бути постійно поруч. Прокидаючись вони плачуть не тому, що у них болить, а від того що не знаходять мами. Намагайтеся бути поруч з ними якомога більше. А якщо сил зовсім немає, то тато повинен допомогти. До речі папа може стати, цілком, рівнозначної заміною. Головне, це правильно себе вести.