Як виготовити карету з дерева. Як зробити карету своїми руками в кресленнях.

Навики каретостроенія були практично втрачені в радянський час. Однак і в дорадянські часи найкращі карети виготовляли французи. Російські умільці їх лагодили. В основному в Росії виробляли візки-колимаги, призначені для довгих пересувань по бездоріжжю. Виготовити карету своїми руками - ціле мистецтво, проте все не так вже й складно, якщо є готові креслення і фотографії процесу.
Вам знадобиться
  • - листи вологостійкої фанери (4-5 штук);
  • - електролобзик;
  • - наждачний папір;
  • - циркулярна пила;
  • - безбарвний лак;
  • - матеріал для оббивки;
  • - болти;
  • - шурупи;
  • - дриль.
Інструкція
1
виготовити bкарету/b з emдерева/em "rel="gallery-step-images "> Візьміть аркуш вологостійкої фанери (адже карета - це виріб для вулиці) розміром 9x2500x1250 см. Розмітьте його розпиляєте на три частини так, щоб розміри двох складали 1250x700 см, а третьою - 1250x1100 см.
2
випилювати всі складові частини по намальованому контуру. Розмітьте і обережно випиляєте двері і вікна. В процесі випилювання дверей для економії матеріалу просвердлите в кутах по отвору, а потім пропилюють, використовуючи ручний лобзик (приблизно по 0, 5 см). Далі роботу можна продовжувати електролобзиком. Це дасть можливість застосування випиляних частин надалі виготовленні карети .
3
Розпиляєте дві менших частини фанери навпіл, в подальшому вони будуть склеєні між собою. Важливо, щоб внутрішня частина була трохи менше зовнішньої: це дозволить оперти на них передню і задню стінку, а також двері і вікна. Склейте вийшли частини між собою. Для цієї мети можна використовувати клей ПВА. Чим більше струбцин у вас буде, тим краще, але має вийти не менше дванадцяти штук.
4
Після того як склеєні бічні сторони, приклейте стелю і дно карети . Відстань між стійками повинно бути таким, щоб вони спиралися на краю передньої і задньої стінки при приклеюванні передньої і задньої частини. Скрутіть стійки за допомогою болтів і викрутки, попутно вирівнюючи фігурні частини між собою, так як саме вони будуть спиратися на обидві стінки.
5
Переходьте до передньої і задньої стінки. Їх розміри визначити нескладно: скористайтеся звичайною рулеткою. Зробіть вікна такими, як вам подобається. Єдиним моментом, який необхідно враховувати і те, що на передній стінці буде сидінні кучера: потрібно залишити місце для нього.
6
На задній стінці зробіть вікно трохи більшим, ніж з боків, адже там будуть сидіння пасажирів. Вікна можна випилювати і вже на приклеєних стінках (для цього використовуйте циркулярну пилку). Оптимальний інтервал між пропилами становить п'ятнадцять сантиметрів. Глибина повинна бути рівної приблизно шести сантиметрам.
7
Кузов готовий, переходите до виготовлення рами. Візьміть клеєний щит (або дві фанери завтовшки 18 мм) розміром 400x1500мм. Перенесіть на нього креслення рами і випилюють. Обробіть краю наждачним папером. Візьміть один із залишків матеріалу і надайте йому розмір 400x455 мм. З його допомогою ви з'єднаєте попередні деталі між собою.
8
Підготуйте місце для задньої частини багажу і кучера. На кожну з боковин виготовте накладки. Для початку намалюйте нижню частину, випиляєте. Прикладіть її до боковини, відступивши від низу дев'ять міліметрів, намалюйте верхню частину. Випиляєте, приклейте готові накладки на внутрішню частину боковин. Надалі вони знадобляться для виготовлення підлоги та захисту знизу. Для задньої частини використовуйте другий відрізок щита. Ображати його до потрібного розміру, один краю під скіс (45 градусів).
9
Висвердлите отвори в бічних частинах отриманої деталі. Для бічних отворів використовуйте кронштейн для дрилі, завдяки якому ви зможете свердлити під кутом 90 градусів. Поставте деталь на місце і наживите три шурупа з різних сторін. Використовуйте залишилися отвори в якості направляючих і в дні карети . Посадіть все на клей, прикріпіть шурупами і струбцинами.
10
Приступайте до виготовлення підлоги для кучера. Заготовте два листа лист фанери: перший розмірами 290x350мм, а другий - 290x500мм. Зробіть надрізи в останньому аркуші глибиною по 6 мм з інтервалом 15мм на 300мм довжини. Вклейте великий аркуш, використовуючи струбцини. Прихопіть лист кількома шурупами - для більшої надійності. Наклейте зверху малий аркуш, вклейте підніжку з заздалегідь випиляних дощок.
11
Зробіть вікна і завіси на двері. Для цієї мети вам знадобиться тонкий пластик. Так як він продається в рулонах, вам потрібно буде його розпрямити, зануривши в окріп. Випиляєте і відшліфуйте решітку для дверей і вікон за допомогою електролобзика і наждачного паперу. Вклейте у віконний і дверний отвір.
12
Для оббивки сидіння візьміть будь-яку матерію (можна паперовий оксамит). Виріжте шаблони з ДВП, приклейте їх на матерію. Ображати її з запасом. Закріпіть краю будівельним степлером. Зробіть таким же чином всі бічні стінки.
13
Приступайте до виготовлення коліс. Купіть клеєний щит розміром 500x200 мм. Розпиляєте його на чотири частини. З двох частин випиляєте круги діаметром по 450 мм - для задніх коліс. У передніх коліс діаметр буде менше - приблизно 250-300 мм.
14
Нанесіть ще одну окружність на отримані круги (400 мм) і невелике коло під маточину (на око). Розбийте коло на 10 частин, використовуючи транспортир. Проведіть дві окружності в районі майбутніх спиць (рівні сегменти внизу і вгорі). Зобразіть спиці за допомогою лекала.
15
Висвердлите отвори і випиляєте. Купите готові осі для коліс (процес їх виготовлення досить трудомісткий). Просвердлите в кожному колесі отвір під вісь і приміряйте його. Обробіть конструкцію металевою щіткою і покрийте все безбарвним лаком. Закінчите передні колеса і зберіть всю конструкцію. Карета закінчена.