Як намалювати градієнт.

Градієнт це інструмент, в графічних редакторах виконує заливку контуру плавним переходом одного кольору в інший. Градієнт може надати контуру ефект обсягу, імітувати освітлення, відблиски світла на поверхні предмета або ефект заходу на задньому плані фотографії. Цей інструмент має широке застосування, тому для обробки фотографій або створення ілюстрацій дуже важливо навчиться користуватися ним.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, графічний редактор Adobe Photoshop, Corel Draw, Paint.Net або інший.
Інструкція
1
Відкрийте в програмі зображення або створіть нове. Створіть контур або виділіть потрібну область на зображенні.
2
Включіть інструмент градієнт на панелі інструментів графічного редактора. Помістіть курсор мишки на точку всередині виділеної області або контуру, в якій буде починатися перший колір градієнта. Натисніть і утримуйте ліву клавішу мишки. Переміщайте курсор в точку, в якій градієнт повинен перейти в останній колір. Відпустіть ліву клавішу мишки. Виділений контур заповнить заливка градієнтом.
3
Градієнт у можна задати прозорість, кольори і їх співвідношення в певній точці заливки. Для цього відкрийте вікно редагування градієнта. Щоб відкрити вікно редагування в Photoshop - клікніть за зразком градієнта в панелі «Параметри».
4
У вікні у вигляді прикладів відображаються доступні варіанти градієнтної заливки. Щоб відредагувати один з варіантів виберіть його кліком мишки.
5
У нижній частині вікна відображається зразок градієнта у вигляді широкої шкали, на якій розташовані повзунки. Повзунки позначають точки, в яких градієнт повинен мати задані характеристики, а в проміжку між повзунками колір поступово переходить із заданого в першій точці до кольору другої точки.
6
Повзунки, які розташовані у верхній частині шкали задають прозорість градієнта. Щоб змінити прозорість клікніть по потрібному повзунку. Під шкалою з'явиться поле, в яке введіть потрібну ступінь прозорості у відсотках.
7
Повзунки в нижній частині шкали задають кольори градієнта. Клікнувши по одному з них, ви зможете вибрати потрібний колір.
8
Градієнт може мати кілька кольорів переходу. Щоб поставити ще один колір - клікніть по вільному місцю на нижній частині шкали. На ній з'явиться ще один повзунок. Задайте для нього потрібний колір. Шкала відобразить зразок градієнта з ще однією точкою. Ви можете пересувати повзунки, утримуючи їх за допомогою лівої клавіші мишки, щоб домогтися потрібного поєднання.
9
Градієнт и бувають декількох типів, які можуть надати форму плоским контурам. Наприклад, щоб надати окружності форму кулі використовується радіальний градієнт, а щоб надати форму конуса - конусоподібний. Щоб додати поверхні ілюзію опуклості можна скористатися дзеркальним градієнтом, а ромбоподібний градієнт може використовуватися для створення відблисків.
Якщо у вас є красиві пейзажні фотографії, але ви так і не встигли сфотографувати не денне, а західний краєвид, необов'язково чекати слушного часу доби, щоб повторити знімки - ви можете перетворити звичайну денну фотографію в красивий західний кадр, якщо скористаєтеся програмою Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Для початку відкрийте фотографію ясного сонячного дня в Фотошопі і продублюйте основний шар (Duplicate Layer), а потім при бажанні перейменуйте новий шар і перейдіть в меню Image. Виберіть розділ Adjustments> Photofilter. Відкриється вікно редагування фотофільтри - виберіть із запропонованого списку фільтрів зігріваючий (85), а потім натисніть ОК.
2
Щільність фільтра встановіть на 100%, а також поставте галочку на пункті «Зберігати світіння». Фотографія після того, як фільтр буде застосований, придбає теплий західний відтінок.
3
Тепер вам потрібно доопрацювати знімок - відкрийте розділ меню Image -> Adjustments -> Brightness/Contrast, і у вікні, встановіть параметр яскравості на -25, а контрастності на +50. Натисніть ОК. Фотографія стане більш насиченою та чіткою. Тепер на верхньому шарі натисніть значок у вигляді ока, щоб тимчасово зробити шар невидимим і перейдіть до нижнього шару, на якому розташований оригінал фотографії.
4
В меню Image виберіть опцію Adjustments -> Selective Color. Встановіть значення світності та інтенсивності квітів на 100, зніміть галочку з пункту «Нейтралізувати», а в якості джерела вкажіть оригінал фотографії - нижній шар. В якості шару вкажіть продубльований шар, який ви редагували вище.
5
Натисніть ОК, після чого знову зробіть видимим верхній шар, встановивши на ньому значок з оком і додайте до верхнього шару маску (Add Layer Mask). У режимі маски виберіть інструмент лінійного градієнта з переходом від основного чорного кольору до прозорого, встановіть галочку на пункті «Інверсія», а потім протягніть градієнт від центру фотографії до її нижнього краю.
6
Об'єднайте шари (Flatten Image), а потім відкрийте палітру каналів (Channels), зробіть синій канал активним, і викличте вікно кривих (Curves). Змістите криву синього каналу трохи нижче вихідної точки, а потім натисніть ОК і збережіть зображення.