Як навчитися вести бухгалтерію.

Бухгалтерський облік - це дисципліна, якої навчають в технікумах, університетах, на очних і заочних курсах. В процесі осягнення цієї науки необхідно не тільки вивчити план рахунків, основи роботи в спеціальних програмах-клієнтах, а й вивчити податкове законодавство, що стосується ведення обліку фінансів на підприємстві та подання звітності до податкової інспекції.
Інструкція
1
Навчитися вести бухгалтерію по книгах неможливо - обов'язково потрібна практика. Тому при всьому бажанні, уникнути процесу навчання не вийде. Якщо ви не хочете витрачати кілька років, то запишіться на курси. Але в них повинно бути не менше 80 академічних годин. Там ви отримаєте основну інформацію про бухоблік, його технології та об'єктах, зможете отримати і деякі практичні знання по роботі з програмами обліку, такими як «1С: Бухгалтерія», «1С: Підприємство», «Правконс».
2
Бухгалтер повинен знати і правила документообігу, оскільки вся його діяльність повинна бути підтверджена документально. Особливу увагу приділіть вивченню правил ведення «первинки» - рахунків-фактури, накладних, касових ордерів і так далі, а також заповнення головних звітних форм - бухгалтерського балансу (форма ф-1) та звіту про прибутки і збитки (форма ф-2).
3
Невід'ємна частина бухгалтерії будь-якого підприємства - це взаємовідносини з податковою інспекцією. Ви повинні вміти узагальнювати інформацію про всі операції, які здійснює платник податків, які зменшують або збільшують податкову базу. Інформація, яку ви представляєте в податкову повинна бути абсолютно достовірною, щоб підприємство не стало об'єктом постійних перевірок і не було оштрафовано. Є спеціальні програми типу «Правконс» або «Декларація», які зменшують трудомісткість податкового обліку, але і тут без спеціальних знань не обійтися.
4
Якщо ви хочете навчитися вести бухгалтерію на своєму невеликому підприємстві, то для скорочення терміну навчання вибирайте вузькоспеціалізовані курси, присвячені ведення бухобліку на підприємствах з конкретною системою оподаткування: ССО, ЕНВД, ОСНО.
5
Навчитися всьому і відразу ви не зможете, тому на перший час залучайте до ведення обліку зовнішнього бухгалтера. Коштують його послуги значно менше, ніж послуги штатного бухгалтера. Професіонали радять не переходити на самостійне ведення протягом 2-3 років. За цей час ви отримаєте безцінний досвід, який дозволить вам впевнено плавати в морі проводок, балансів і податків.
Кожна організація, яка здійснює господарську діяльність, повинна вести бухгалтерський і податковий облік. Це необхідно для того, щоб була можливість оцінити фінансовий стан компанії. Бухгалтерська звітність може бути вивчена як зовнішніми, так і внутрішніми користувачами.
Інструкція
1
Спочатку слід уточнити, що згідно з податковим законодавством, засновники організацій можуть вести облік за допомогою різних систем оподаткування. Тобто, якщо ви займаєтеся роздрібною торгівлею або надаєте які-небудь послуги фізичним особам, можете вести облік за спрощеною системою. Якщо ж ваша діяльність полягає в оптовій торгівлі, і ви співпрацюєте з юридичними особами, використовуйте загальну систему оподаткування.
2
Ознайомтеся з усіма нормативними документами, порадьтеся з юристами та досвідченими бухгалтерами. Вже після консультації з такими людьми приймайте будь-які рішення, це допоможе вам уникнути помилок надалі і набратися досвіду.
3
Складіть облікову політику. Цим ви можете зайнятися самостійно або звернутися до юристів. Якщо ви вибрали перший спосіб, перед цим уважно ознайомтеся з нормативними документами. В обліковій політиці організації ви повинні передбачити всі нюанси ведення обліку. Тут же вкажіть затверджені керівником документи.
4
Для ведення бухгалтерського обліку вам знадобиться програма, в яку ви будете заносити всю отриману інформацію в результаті господарських операцій. Для встановлення ліцензійної версії зверніться в спеціальні компанії. Програма буде служити вам помічником при формуванні звітів. Але не варто покладатися на правильність заповнення всіх документів, завжди перевіряйте кінцеві результати вручну.
5
Організуйте на підприємстві бухгалтерський облік. Для цього ви повинні прийняти на роботу фахівців. Розподіліть обов'язки і закріпіть їх в посадовій інструкції. Після чого підпишіть їх у співробітників. Контролюйте роботу всіх ділянок або доручіть це головному бухгалтеру. Проводьте звірки, щоквартально в ФНС звіряйтеся по сплаті податків.