Як замотувати ключку.

Якщо ви купили нову ключку , не варто відразу ж бігти з нею на каток. Спочатку ваш хокейний інструмент повинен бути підготовлений. Під підготовкою мається на увазі обмотка елементів ключки спеціальною стрічкою. Обмотування стрічкою (тейп) рукоятки не дає ключці вислизнути з рук, а обмотка крюка - збільшує зчеплення шайби і ключки при ударі. Є ще альтернатива обмотці, але про все по порядку.
Інструкція
1
Обмотка гака поліпшує зчеплення шайби і ключки. Дуже важливо обмотувати гак рівномірно і з хорошим натягом. При нерівній обмотці зростає ризик зниження точності ударів. Деякі хокеїсти починають обмотувати ключку з п'яти, а інші - з її кінця. Широку половину вертикальної частини гака обмотувати немає сенсу, а ось п'ятку можна обмотати, щоб уникнути крошения льоду.
2
Обмотувати гак слід, починаючи з п'яти або миска в один шар, щільно його натягуючи. Потім стрічку потрібно обрізати.
3
Перед обмоткою рукоятки потрібно відрегулювати довжину ключки. Немає сенсу це відкладати, раз вже ви готуєте ключку до експлуатації. Все, що вище рівня кінчика вашого носа, можна відпиляти ножівкою по металу у випадку з композитної ключкою або ножівкою по дереву у випадку з ключкою дерев'яною. Після відпилювання зайвого обробіть фаски.
4
Перший шар стрічки почніть від верху ключки. Обмотавши навскіс 10-15 см, розмотайте стрічку приблизно на півметра і скрутіть її таким чином, щоб можна було акуратно провести зворотну обмотку. При зворотної обмотці слід дотримуватися відстань між витками в 2-3 см. Зробіть вгорі стрічкою невелике потовщення, а потім знову покрийте їй рукоятку зверху вниз.
5
Останнім часом широкого застосування собі знайшли спеціальні наклейки. Вони замінюють обмотку, але до них потрібно пристосуватися, бо шайба ковзає менше. Коштують наклейки дорожче, ніж стрічка для обмотки. Крім того, наклейки не стосуються ребер ключки, тому другі швидше руйнуються.
6
Тим не менш, у наклейок є і ряд явних переваг: На обмотку тепер не потрібно докладати ніяких зусиль; Наклейки набагато міцніше стрічки і в клапті не рвуться від довгого використання; Наклейки не вбирають вологу - значить, вага ключки не збільшується в процесі гри; Також наклейки візуально ключку облагороджують. Це досягається за рахунок різноманітності забарвлень і орнаментів; Ну і нарешті, наклейки важать всього 15 г, тоді як стрічка робить важчою ключку на 100 г.
Для хокеїста важливо все спорядження: ковзани, колодки, шолом. Але ключка - основне становить інвентарю. Її потрібно як слід замотувати клейкою стрічкою, щоб вона служила довгий термін. Отже, варто розібратися в цьому поетапно.
Інструкція
1
Візьміть клейку стрічку і почніть намотувати її на ключку зверху вниз, приблизно за 15 см до верхньої частини. Потім виконайте те ж саме знизу вгору. Притискайте стрічку якомога сильніше до поверхні ключки. Переконайтеся, що вона міцно тримається на поверхні. Як тільки ви дійшли до верху інвентарю, почніть робити своєрідний вузол з матеріалу. Так ви зробите «ручку» для кращого захоплення.
2
Перевірте, чи зручно вам буде триматися за вершину ключки. Під час хокейного матчу даний показник дуже важливий, оскільки там потрібно грати і швидко переміщатися по льоду. При цьому врахуйте, що в разі падіння на лід, ви зможете підняти ключку тільки за цю «ручку». Зверніть увагу, що воротарі часто використовують дуже товсту рукоятку. Але польовим гравцям потрібна приблизно половина від розміру «вузла» голкіпера.
3
Візьміть ізоляційну стрічку і перемотайте гак ключки. Виконайте дану частину роботи, як і попередню. Зробіть два шари стрічки і притисніть їх міцно до поверхні гака. Більшість гравців замотують майже весь гак і залишають тільки трохи незахищеного місця у верхній частині. Так було не завжди. Хокеїсти часто експериментують з тим, скільки залишати стрічки на гаку. Спробуйте розібратися в цьому самі. Подивіться, чи зручно вам буде приймати і віддавати паси з даної перемоткой.
4
Перевірте перемотування ключки в реальних умовах. Зіграйте матч і подивіться, як поводиться ключка під час гри. Чи зручно вам їй управляти чи ні? Простежте, виникають у вас проблеми з передачами і клацаннями. Також перевірте знос. Якщо стрічки не залишається на гаку через пару кидків, додайте її ще трохи на ключку.
5
Накладіть трохи стрічки на сам держак ключки. Деякі гравці надходять саме таким чином: вони перемотують зверху вниз майже всю поверхню інвентарю в надії зробити її міцніше. Інші ж вважають, що вона стає менш «гнучкої» для ударів по шайбі. Додайте, проте, стрічку на рукоятку ключки, щоб поліпшити зчеплення з рукою.