Як дотримуватися правил безпеки на мітингу.

Найпоширеніший спосіб вираження своєї громадянської позиції - це участь в мітингу . Великі скупчення народу завжди несуть у собі небезпеку, тому необхідно дотримуватися правила безпеки, щоб не постраждати.
Вам знадобиться
  • - документ, що засвідчує особу.
Інструкція
1
Якщо ви вагітні, у вас є хронічні проблеми зі здоров'ям, вам краще залишитися вдома. Також на мітингу не місце дітям і старим. Не варто брати з собою немовлят і домашніх тварин. Звичайно, мама з малюком, що закликає збільшити матеріальну допомогу матерям-одиначкам, змушує її помітити, а собака з агітаційним плакатом на шиї смішить народ і привертає до себе увагу, але маневрувати в натовпі вам буде набагато складніше.
2
Не стійте поруч з урнами, сміттєвими баками, дитячими колясками, кинутими кимось валізами. Якщо екстремісти підготували теракт, то це найбільш ймовірні місця знаходження вибухівки.
3
Перебуваючи в натовпі, намагайтеся, щоб між вами і стоять поруч людьми була відстань хоча б в метр. Не лізьте в гущу натовпу. Якщо вам знадобилося терміново піти з мітингу, не біжіть і не махайте руками на всі боки, намагаючись вибратися. Повільно і спокійно пробирайтеся до краю натовпу. Можете при цьому зробити вигляд, що ви п'яні або збираєтеся втратити свідомість - люди самі пропустять вас.
4
Будьте доброзичливі до поліцейських, які не провокуйте їх на агресію. Краще, навпаки, поговоріть з ними про погоду. У разі початку заворушень психологічно набагато легше вдарити кийком незнайомої людини, ніж того, з ким розмовляв п'ять хвилин тому.
5
Збираючись на мітинг, візьміть з собою паспорт або інший документ, що засвідчує особу. У разі якщо вас затримають, вам не доведеться провести в ділянці багато часу. При затриманні не чинив опору, поводьтеся дружелюбно.
6
В ідеалі, після закінчення мітингу організатори відводять людей з площі різними шляхами. Якщо такої попередньої домовленості не було, не поспішайте раніше за інших потрапити в метро, краще дочекайтеся, поки частина натовпу розійдеться, і спокійно вирушайте на свою зупинку. Бажано йти не поодинці, а в компанії кількох людей, так як радикально налаштовані проти мітингу громадяни можуть чекати учасників після його закінчення.