Як налаштувати чіткість. Як домогтися чіткості зображення на монітори.

Кожен монітор має певний дозвіл, при використанні якого чіткість зображення знаходиться на оптимальному рівні. Також для налаштування параметрів монітора існують спеціальні системні утиліти.
Вам знадобиться
  • - драйвер монітора.
Інструкція
1
Якщо на вашому комп'ютері встановлена операційна система Windows Vista або Seven, відкрийте персоналізацію в контекстному меню робочого столу. У параметрах дозволу екрану виберіть установку дозволу щодо вибору системи, після чого дочекайтеся застосування оптимальних параметрів. У вас на екрані повинен змінитися масштаб елементів системи, якщо цього не відбулося, дозвіл залишилося колишнім. У цьому випадку проблема не вирішилася зміною параметрів екрану, тому скористайтеся його налаштуванням в меню панелі управлінні і виберіть відповідний тип згладжування шрифтів.
2
Якщо на вашому комп'ютері встановлена операційна система Windows XP, прочитайте документацію до вашої моделі монітора для того, щоб визначити оптимальні параметри дозволу. Також ви можете встановити його за допомогою спеціальних утиліт, доступних з диска з програмним забезпеченням до монітора, яке зазвичай додається при покупці.
3
Вставте його в привід або завантажте установник з інтернету. Інсталює програму на ваш комп'ютер і після цього запустіть утиліту управління настройками монітора. Встановіть оптимальне дозвіл і застосуйте зміни.
4
У випадках коли ви не можете налаштувати оптимальні значення параметрів монітора для забезпечення потрібного рівня чіткості зображення, скачайте і встановіть на ваш комп'ютер професійні програми калібрування екрану. Вони розрізняються в основному набором інструментів для налагодження зображення, однак якщо ви хочете домогтися найкращого результату, використовуйте програми, призначені для професіоналів. Також чіткість зображення на екрані може залежати і від налаштувань програми, наприклад, в деяких браузерах встановлені спеціальні утиліти для згладжування шрифтів.
Корисна порада
Встановлюйте дозвіл, відповідне моделі монітора.
Якщо зображення на моніторі здається нечітким, погано читається текст, розмиті фотографії, значить, потрібно більш детальна настройка його чіткості. Для цього потрібно не так багато часу. Зате потім знову можна буде насолоджуватися якісним зображенням. До того ж якщо добре налаштована різкість на моніторі, при читанні тексту очі менше втомлюються.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, монітор.
Інструкція
1
Кожен рідкокристалічний монітор має тільки один дозвіл, на якому він може правильно працювати. Часом для того, щоб налаштувати різкість картинки, досить встановити саме таке вирішення монітора. Якщо ви використовуєте Windows ХР, знайдіть в керівництві до використання монітора дозвіл, який потрібно встановлювати для цієї моделі. Потім увійдіть в «Панель управління», де виберіть «Властивості екрану» і встановіть то дозвіл монітора, яке рекомендується для цієї моделі.
2
Якщо в якості операційної системи використовується Windows 7 або Vista, натисніть правою кнопкою мишки по порожньому місці на робочому столі. У виниклому контекстному меню виберіть «Дозвіл екрану», після чого з'явиться вікно «Налаштування екрану». Виберіть рядок «Дозвіл» і натисніть по стрілочки навпроти цього рядка. З'явиться список різних дозволів екрану. Навпроти одного з варіантів буде напис «Рекомендується». Саме цей дозвіл екрана та виберіть.
3
Також в операційних системах Windows 7 і Vista можна налаштувати різкість монітора, максимально зручну для читання текстів і перегляду веб-сторінок. Знову увійдіть в «Панель управління» і виберіть компонент «Екран». Зліва у вікні програми виберіть вкладку Clear Type. Відкриється перше вікно, де потрібно вибрати монітор. Якщо у вас один монітор підключений до комп'ютера, натисніть «Далі». Якщо декілька, виберіть той монітор, який потрібно налаштувати. Далі по черзі будуть відкриті кілька вікон, у кожному з яких просто виберіть текст, який вам найкомфортніше читати. По завершенні тесту програма налаштує різкість монітора з урахуванням вашого вибору.
4
Налаштувати загальну різкість можна, використавши меню на панелі монітора. За допомогою кнопок управління виберіть компонент «Чіткість» і встановіть його на тому рівні, при якому вам буде найзручніше працювати.
Зверніть увагу
Можна налаштувати екран монітора і будь-якого дисплея, починати потрібно з драйверів і дозволу самого екрана. За допомогою їх можна налаштувати екран монітора. Регулювати цими кнопками можна яскравість екрану, колірний балансу у форматі RGB (червоний, зелений,
Корисна порада
Як налаштувати монітор. Кліком правої кнопки миші на вільному місці екрану, викликаємо меню і натискаємо «властивості». У який з'явився у нас вікні «властивості: екран» вибираємо вкладку «параметри». Отже, бачимо полі «дисплей». Тут написано яку назву у Вашого монітора і модель використовуваної відеокарти.