Як відремонтувати турбіну.

На перший погляд в конструкції турбіни немає нічого надскладного. Агрегат наддуву складається з 3-х частин - ущільнювальні кільця, компресора і корпусу підшипників. І багато автолюбителів при такій видимій його простоті хочуть самостійно відремонтувати несправний агрегат. Але деякі мають навичками для його зняття.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - тесак;
  • - гайкові ключі.
Інструкція
1
Проведіть спочатку демпфірування вала ротора. Це обумовлено тим, що вихлопні гази проходять через турбіну несуцільним потоком, імпульсами, які б'ють по лопатках колеса відповідно до відкриттям-закриттям в циліндрах двигуна випускних клапанів. Тонкий вал ротора не надто жорсткий, і щоб компенсувати на нього таке ударну дію, в турбінах застосовують втулки плаваючого типу. Завдяки встановленню таких підшипників вони здійснюватимуть своє обертання разом з ротором з більш низькою частотою. Але при цьому масло, яке подається під тиском в підшипник, буде вже створювати два шари. Вони подібно амортизаторам будуть гасити коливання ротора.
2
виточити з бронзи нові втулки, якщо ви знайшли в конструкції турбіни великий люфт. Обов'язково зробіть їх схожими на звичайні, так як потім їх необхідно буде запресувати в стартере або у верхній голівці шатуна. Відкрутіть за допомогою ключа гайки на картриджі, щоб розібрати вузол підшипників і замінити на новий.
3
Після складання ротора вам буде потрібно провести балансування, так як під час ремонту турбіни він неминуче набуває дисбаланс. А породжувані їм навантаження виявляються надмірними як для самої турбіни, так і для її складових. І не піддана балансуванню вона дуже швидко вийде у вас з ладу. Таку процедуру після самостійного ремонту самої конструкції необхідно провести в автомайстерні на спеціальному обладнанні.
4
Промийте трубку підведення масла, перш ніж переходити до установки відремонтованого агрегату. Це необхідно зробити, щоб виключити потрапляння в турбіну бруду. Потім залийте в маслоподводящие отвір 10-15 г чистого моторного масла, яке ви використовуєте в двигуні. Проверніть рукою кілька разів ротор турбокомпресора. Потім підведіть повітропроводи і за допомогою викрутки і ретельно закріпіть їх. Запустіть двигун на 10 - 15 хвилин, нехай він попрацює на холостому ходу.