Як очистити почорніле срібло. Як Очистіть срібло почорніле.

Срібні вироби вже давно використовуються людиною в якості прикрас, столових приладів та інших предметів побуту. Існують перевірені часом способи, які допомагають очистити почорніле срібло і регулярно підтримувати його таємничий блиск.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - нашатирний спирт;
  • - крейда;
  • - зубний порошок;
  • - яєчна шкаралупа;
  • - лимонна кислота;
  • - харчова сода.
Інструкція
1
Для очищення невеликої срібного вироби скористайтеся 10% -ним розчином нашатирного спирту. Налийте його в ємність і опустіть в нього срібло хвилин на 10-15. Потім промийте чистою водою і просушіть.
2
Очистіть срібний виріб в теплій мильній воді. Після цього нанесіть на нього суміш крейди і нашатирного спирту. Коли виріб висохне, протріть його сухою шерстяною серветкою. Замість крейди можна використовувати звичайний зубний порошок. Таку процедуру бажано проводити щотижня.
3
Срібні столові прилади спробуйте почистити наступним складом. В солону воду додайте яєчну шкаралупу і доведіть її до кипіння. Чисті прилади покладіть в розчин на 15 секунд. Потім ретельно промийте і просушіть рушником. На літр води вам потрібно столова ложка солі і шкаралупа від двох курячих яєць.
4
Срібло добре очищується в киплячій солоній воді. Можна скористатися і холодним соляним розчином, залишивши в ньому срібний виріб на кілька годин. Вам знадобиться чайна ложка солі і стакан води.
5
Прокип'ятіть срібну річ в розчині лимонної кислоти 15-30 хвилин. Для цього візьміть літрову ємність і налийте в неї півлітра води. Додайте 100 г лимонної кислоти і поставте на водяну баню. Після кип'ятіння промийте срібло водою, просушіть.
6
Для додання срібним приладам блиску часто використовують окріп з додаванням соди. Ошпарюють вироби даними розчином після кожного застосування. Можна залишити їх у розчині на 1-2 хвилини або навіть прокип'ятити приблизно 15 секунд. На півлітра води вам буде потрібно 1-2 столових ложки соди. Іноді при кип'ятінні на дно ємності кладуть невеликий лист алюмінієвої харчової фольги.
Зверніть увагу
Намагайтеся не зловживати механічної чищенням срібла. Це ті способи, при яких темний наліт і бруд видаляється за допомогою зняття невеликого шару з поверхні. Очистити так виріб, не пошкодивши його поверхні, досить важко. Звичайно, такі подряпини не сильно помітні, але все ж вони трохи псують зовнішній вигляд.