Як навчитися в'язання пінеток. простий спосіб в'язання пінеток двома спицями.

Пов'язані на спицях теплі вовняні пінетки обов'язково знадобляться кожному малюку. Виконані з яскравою і м'якою пряжі, вони порадують вас красивою забарвленням і зігріють ніжки дитини.
Вам знадобиться
  • Спиці № 6, 50 грам пряжі для в'язання трьох кольорів.
Інструкція
1
Почати вчитися в'язання пінеток можна з моделі з вилогами з букльовану пряжі. За основу в'язання візьміть м'яку красиву шерсть, наприклад білу. Для обробки виробу використовуйте яскраво-рожеву і фіолетову букльований нитки (можна яскраво-жовту і блакитну).
2
На спиці наберіть 25 петель яскраво-рожевою ниткою і зв'яжіть для халяви 2 ряди хусткової в'язкої (лицьові і виворітні ряди - лицьові петлі). Далі чергуйте таким чином: 2 ряди лицьовій гладдю (лицьові ряди - лицьові петлі, виворітні ряди - виворітні петлі) білою ниткою, 2 ряди хусткової гладдю яскраво-рожевою ниткою, 1 ряд лицьовій гладдю білою ниткою. Вийде гарний відворот у пінеточек.
3
Продовжуйте в'язання білою ниткою: 11 рядів, поперемінно чергуючи 1 лицьову, 1 виворітну. Потім з обох сторін відкладіть 8 петель (на додаткову спицю або шпильку) і на середніх 9 петлях в'язати для передньої частини 12 рядів лицьовою гладдю. Петлі відкладіть.
4
Переведіть на спиці відкладені 8 петель правого боку, з першої боку передньої частини наберіть 6 петель, переведіть на спиці 9 петель передньої частини, з другого боку передньої частини наберіть 6 петель і переведіть на спиці відкладені 8 петель лівого боку. Всього вийде 37 петель.
5
На всіх петлях продовжите в'язання лицьовій гладдю. Через 8 рядів відкладіть з обох сторін по 15 петель і на середніх 7 петлях в'яжіть підошву хусткової в'язкою, при цьому в кожному ряду пров'язуючи останню петлю з наступною відкладеної петлею разом лицьовою.
6
В'яжіть так до тих пір, поки з обох боків не залишиться по 4 відкладених петлі. Решта петлі закрийте.
7
Фіолетової ниткою зробіть хрестики на лицьовій гладі всій пінетки. Виконайте задній шов. Вставте шнурочок і прикріпіть до нього помпони з яскраво-рожевою і фіолетовою нитки.
Корисна порада
Для теплої пори року можна пов'язати такі пінетки з бавовняної пряжі.
Пінетки - такі зворушливі вироби, які тримають ноги грудного малюка в теплі і прикрашають собою будь-який наряд. Ці черевички можна виконати з любов'ю і винахідливістю - обв'язати гачком, вишити на них всілякі візерунки, нашити забавні аплікації і рельєфи, втягати атласні стрічки потрібного кольору ... Якщо ж ви новачок в рукодільні майстерності, чи не сумуйте - навчитися в'язати пінетки спицями зовсім не складно. Для початку освойте один з найпростіших способів.
Вам знадобиться
  • - Комплект з п'яти панчішних спиць;
  • - 40-50 г вовняної пряжі;
  • - сантиметр для мірки;
  • - стрічка, шнурок або додаткова нитка і гачок;
  • - допоміжна бавовняна нитка;
  • - голка з тупим кінцем;
  • - нитка і голка для вишивання (за бажанням);
  • - шпилька для заведення зав'язок
Інструкція
1
Зв'яжіть п'ятьма панчішними спицями гумку 1х1 або 2х2 потрібної висоти. Дійте, як при в'язанні шкарпеток. Відміряйте товщину щиколотки малюка, розрахуйте щільність в'язання - так ви уточніть необхідну кількість набраних петель (неодмінно ділиме на 4).
2
Закінчивши в'язання гумки, виконайте отвори - в них ви потім проденете зав'язки для пінеток. Вам потрібно зробити один кругової ряд таким чином: - дві петлі пров'язуйте спільно лицьової, вводячи робочу спицю за передні стінки (нитки) петелек; - одна петля накидається («прямий накид»): накиньте на праву спицю нитку, рухаючи її до себе; - продовжуйте чергування: дві петлі разом лицьовою; накид і т.д.
3
Зв'яжіть ще 3-4 кругових ряду лицьовими петлями. Після цього спиці №№2-4 відкладіть, а петлі зі спиці №1 почніть провязивать прямими і зворотними рядами лицьовій гладдю (чергуючи лицьові і виворітні ряди). Так зробіть смугу в'язаного полотна (верх пінетки), що доходить до? великого пальця дитини.
4
Наберіть на бічні спиці додаткові петлі з кромки пов'язаного верху вироби. Тепер виконуйте вкруговую лицьову гладь, зв'язавши необхідну кількість рядів. Це глибина черевичка, яку необхідно індивідуально відкоригувати - приміряйте незакінчену роботу на ногу майбутнього господаря (господині) пінеток.
5
Приступайте до виконання підошви вироби. В'язати її потрібно від носка до п'яти. У перший робочий ряд введіть міцну бавовняну нитку або працюйте основний пряжею одночасно з двох клубків - ваш вибір залежить від того, наскільки щільну підошву ви хочете отримати.
6
Виконуйте підошву панчішної в'язкою прямими і зворотними рядами. Останню в ряду петлю необхідно провязать спільно з крайньої бічний, таким чином поєднуючи деталі верху і боків вироби. По закінченні першого ряду переверніть роботу і продовжуйте виконувати те ж саме, але в дзеркальному відображенні. В результаті у вас повинні залишитися петлі на двох спицях на п'яті вироби.
7
Зробіть непомітний шов, який з лицьового боку пінеток буде виглядати як додатковий лицьовій ряд. Працювати краще голкою з тупим кінцем. Дійте так: - зніміть перші петлі нижньої і верхньої деталі пінетки зі спиць; - введіть голку спочатку в нижню зшивають петельку, а потім - у верхню; - тепер голка виходить з верхньої петлі і опускається в кромочную петельку низу пінетки; - нарешті, вона виводиться знизу верх з наступної петельки на робочій спіце.Продолжайте чергувати руху голкою: захоплюється петля верху; низу; нитка виводиться з подальшою петлі і т.д.
8
Тепер ви закінчили в'язання пінетки спицями; залишилося тільки протягнути через отвори вузькі стрічки, шнурки або виконати зав'язки гачком з яскравою додаткової нитки. Можете закріпити на кінцях невеликі помпончікі; сплести косичку з трьох ниток, - це справа вашого смаку. В'язані пінетки також добре прикрасити по лицьовій гладі вишивкою.