Як побудувати ігровий майданчик на дачі.

Побудувати ігрову площадку можна і на невеликій ділянці землі. Місце її розташування краще передбачити на етапі планування благоустрою дачі. Стандартне ігрове обладнання майданчика - пісочниці, лавки, гойдалки та гірки.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - гравій;
  • - пісок;
  • - дошки;
  • - оліфа;
  • - мотузковий канат;
  • - цвяхи або шурупи.
Інструкція
1
Оберіть місце для облаштування ігрового майданчика. Воно повинно бути подалі від господарської зони і ближче до будинку, щоб дитина була під наглядом дорослих.
2
Ділянка для майданчика повинен бути рівним і без ухилів. У низинах після дощу буде сиро. Якщо поруч знаходиться дачний водойму, то захистите щільним парканчиком або гратами.
3
Майданчик побудуйте біля паркану або стіни будинку, які можна зробити частиною ігрової території. Оформіть їх дошкою для малювання.
4
Ігрова зона повинна бути добре освітлена, але захищена від прямих променів сонця. Натяжна тент або простий навіс допоможе вам затінити потрібну частину майданчика.
5
Розмір ігрової зони залежить від віку дитини. Для дошкільнят - 10 м2, для дітей старшого віку - 15 м2. Передбачте запас території, за рахунок якої можна збільшити площадку для ігор. Тимчасово використовуйте її під газон.
6
Покриття ігрового майданчика повинно бути сухим і безпечним. Місця близько гірки і гімнастичних снарядів засипте піском, який пом'якшить падіння.
7
Щоб зробити пісочницю зніміть родючий шар землі. Глибина - 50 см. Для відведення води зробіть невеликий ухил у бік центру.
8
Зробіть дренаж товщиною 15 см з утрамбованих дрібних каменів. Покладіть дрібнопористий сітку або спеціальну плівку і засипте пісок. Вкопати кутові пеньки висотою 15-20 см і прибийте бортики.
9
Усі дерев'яні частини зашліфуйте і покрийте оліфою. Гострі кути закруглите, а з'єднання скріпіть шурупами.
10
Для лавки досить зарити два невеликих стовпчика в землю. Зверху прикріпіть добре відшліфовану широку дошку.
11
Для гойдалок навісьте на дерево мотузковий канат. Сидіння зробіть з дошки або товстої фанери. Просвердлите по кутах сидіння отвори і встановіть планки. Мотузку Протягніть через планки і зав'яжіть під ними міцні вузли. Періодично перевіряйте міцність мотузок і гілок дерева.
12
Висота гірки для трирічних дітей повинна бути 50-70 см і мати пологий спуск обмежений високими бордюрами. Сходи обладнайте поручнями. Сходинки зробіть широкими з невеликою відстанню один від одного. Верхній майданчик гірки повинна бути широкою і обгороджена.
13
Всі елементи ігрового майданчика повинні бути стійкі, без гострих кутів і виступаючих цвяхів або болтів.