Як зводити мангал. старовинна кладка цегли.

Хто не любить поїсти на дачі влітку шашличків після виснажливої роботи в саду. Але щоб сидіти і насолоджуватися шашликами, потрібен мангал . А якщо мангал а ні, його потрібно побудувати. Способів, що дозволяють це зробити, дуже багато, але не всі з них раціональні і зручні. Розберемо порівняно нескладний і не особливо витратний спосіб будівлі мангал а з цегли та природного каменю.
Вам знадобиться
  • Природний камень;
  • Песок;
  • Щебень;
  • Арматура;
  • Доски;
  • Фанера;
  • Цемент;
  • Кирпич;
  • Шурупы з цвяхами;
  • Інструменти.
Інструкція
1
Фундамент слід зробити з запасом. По всіх кутах майбутнього фундаменту на глибину промерзання пробурити отвори, куди буде вставлятися арматура. Після вставки арматури залийте отвори бетоном. При цьому арматура повинна виступати над поверхнею землі на 20 см.
2
Зробіть опалубку, як тільки бетон в отворах застигне. Потім її потрібно армувати. Стирчать з отворів прути потрібно пов'язати з поточними прутами, потім все це залити бетоном. Зачекайте два дні, поки бетон не застигне. Тепер можна приступати безпосередньо до споруди мангал а.
3
Нижню частину вашого мангал а, що складається з подстолья і стільниці, зробіть також за допомогою опалубки і заливання бетону. Опалубка ця повинна бути на 20-25 см менше фундаменту по всім сторонам.
4
Щоб зробити напівкруглий звід, зробіть каркас з брусків. Зверху набийте фанеру, металевий лист або лінолеум. Це зробить поверхню досить гладкою. Щоб ця частина послужила внутрішнім склепінням.
5
Закладіть все це справа камінням, користуючись цементним розчином. Також пам'ятайте, що короб далі повинен армуватися з виступаючими на 5-8 см прутами, які потім потрібно буде зв'язати з арматурою стільниці. Зробіть опалубку для стільниці з фанери, після чого скріпіть її з опалубкою подстолья. Також армованої та заливайте бетоном.
6
Після застигання бетону починайте викладати саму жаровню (або піч). Прямокутну топку викладайте пічним цеглою на глиняному розчині. Перекриття зробіть з цегли та куточків. Поступово звужуйте кладку догори - приблизно на 2 см з кожним рядом. Далі беріться за димохід. Його потрібно класти вже на цементний розчин. Обкладете топку природним каменем і прикріпіть до димоходу козирок із заліза з оцинкованої поверхнею.
7
Слід зауважити, що ця статтю має деякі недоліки: смажити на такому мангал е можна тільки шашлики. Прогрівається мангал нерівномірно, бетонна стільниця не застрахована від тріщин. Немає даху. Але зате виглядає такою мангал дуже ефектно. Свою роботу він виконує, тому на недоліки можна закрити очі.