Як зробити прасувальну дошку.

Відсутність такого простого предмета, як прасувальна дошка, може створити неабиякі проблеми. Важко знайти квартиру, де не було б покупної прасувальної дошки. Однак крім квартир є ще дачні будиночки і заміські будинки. Для таких місць цілком сходиться проста саморобна дошка, виготовлення якої віднімає зовсім небагато часу.
Вам знадобиться
  • - дошка шириною 250 і товщиною 20-30 мм;
  • - тонкий повсть з бавовни;
  • - лляна або бавовняна тканина;
  • - шкірозамінник;
  • - асбестокартон;
  • - оцинкований лист товщиною 0,5-0,8 мм;
  • - оббивні цвяхи;
  • - слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Дошка для прасування повинна складатися щонайменше з трьох частин: самої дошки, міні-дошки для прасування рукавів і опори для утюга.Возьміте дошку шириною 250 мм і довжиною 1 м. За допомогою циркуля накресліть на одному її краю півколо, вписавши її в торцеву і бічні сторони дошки. Ображати дошку ножівкою або циркуляркою по накресленої лінії - таким чином, щоб обрізаний край дошки придбав форму півкола.
2
простругані рубанком одну сторону дошки. Покладіть її неоструганной стороною вгору і покладіть на неї повсть і лляну або бавовняну тканину. Ображати матеріал по периметру дошки з запасом 5-6 см. Підверніть краю повсті і тканини під дошку .
3
Відріжте необхідну кількість смуг шкірзамінника шириною 5 см. Їх сумарна довжина повинна дорівнювати довжині периметра дошки. Згорніть смуги вдвічі і оббейте ними краю дошки - з усіх боків за винятком прямої торцевій. При оббивці щільно натягайте тканину. Ображати виступаючий з-під оббивною смуги матеріал урівень з кромкою дошки.
4
Для виготовлення міні-дошки візьміть дошку шириною 100 і довжиною 500 мм. Проробіть з нею ту ж роботу, яку виконували з дошкою для прасування. Тобто скруглите один край, простругані одну сторону, оббейте неоструганную поверхню тканиною з повстю.
5
При виготовленні опори для праски, візьміть шматок дошки розмірами 15х20 см і простругані одну його сторону. Покладіть на неоструганную поверхню азбестовий картон і обріжте його з запасом в 20-25 мм з трьох сторін і врівень з одного 20-ти сантиметровою стороною. Загніть краю картону на бічні кромки.
6
оббейте торцеві кромки опори з трьох сторін (з тих, де знаходиться азбестоцемент) сталевий смугою, відрізаною від оцинкованого листа. При оббивці край смуги повинен виступати над лицьовою поверхнею на 4-5 мм, його слід потім загнути - щоб він притиснув асбестокартон до дошки. Перед оббивкою не забудьте зробити в смузі отвори під цвяхи за допомогою кернера.
7
Для кріплення опори до прасувальної дошки просвердлите в її торці (з того боку, де відсутня смужка сталі) два отвори діаметром 6 і глибиною 40 мм, розташувавши їх на відстані 100 мм один від одного. Відріжте два сталевих прутка? 6 і довжиною 80 мм. Скруглите їх кінці на точильному верстаті і забийте прутки в отвори опори.
8
Прикладіть опору прутками до прямого торця прасувальної дошки і постукайте по її кромці молотком - так, щоб на торці прасувальної дошки закарбувалися поглиблення від прутків. Просвердлите в намічених місцях отвори діаметром 6 і глибиною 50 мм. Направте прутки, котрі гострять з опори, в просвердлені отвори і ударами молотка з'єднайте опору з дошкою для прасування. Прутки повинні щільно увійти в отвори дошки і забезпечити надійне приєднання до неї опори для праски.
9
Для кріплення міні-дошки доведеться виготовити кронштейн. Відріжте від металевого листа товщиною 2 мм прямокутну заготовку розмірами 140х100 мм і зігніть її поперек довгої сторони у формі літери «Z». Ширину верхньої і нижньої полиць кронштейна зробіть рівною 40 мм, висота кронштейна в цьому випадку повинна виявитися рівною 60-ти мм (40 + 40 + 60 = 140).
10
Просвердлите в полках по два отвори під шурупи? 4 мм. Верхню полицю прикріпіть шурупами до нижньої поверхні міні-дошки, нижню - до прасувальної дошки, помістивши її в кутку навпроти опори для праски. Такими чином, міні-дошка буде підноситися на 60 мм над поверхнею прасувальної дошки і перебувати на її краю, дозволяючи без перешкод використовувати майже всю її поверхню.
Корисна порада
Наявність ніжок у прасувальної дошки робить її більш зручною, проте з точки зору функціональності цілком можна обійтися і без них. Дошку можна покласти на стіл або стільці і користуватися нею з тим же успіхом, що й дошкою з ніжками. Хоча при бажанні можна, звичайно, оснастити саморобну дошку і ніжками.
Дошка для прасування - річ зручна і дуже потрібна навіть в епоху, коли одяг все частіше шиють з немнущіхся тканин. При цьому немає ніякої необхідності купувати нову дошку, якщо у старій ціла основа, але порвалася або обгоріла верхня частина. Дошку можна відреставрувати.

Що для цього потрібно?

Власне дошка складається з дерев'яної основи, ватіновой прокладки, верхньої поверхні і чохла. Прокладку можна зробити і з повсті, тоді покривати її зверху тканиною не обов'язково. Для роботи потрібні ще бавовняна тканина, ножиці, білизняна гумка, шпалерні цвяхи, шматочок мила або крейди контрастного кольору, щоб слід був добре помітний. Повстяну прокладку годі й прикріплювати, ватіновую - найкраще приклеїти, так що знадобиться ще клей для тканини або універсальний.

Викрійка

Спосіб виготовлення викрійки залежить від того, з чого ви будете робити прокладку. Якщо це повсть, розстеліть його на підлозі, прикладіть ту частину дошки, яку будете обтягувати, і обведіть. Для прокладки з ватину викрійку краще спочатку зробити на папері. Для реставрації прасувальної дошки слід брати тільки натуральні матеріали - штучні під час роботи можуть розплавитися.

Виготовлення верхньої поверхні

Переведіть викрійку на тканину. В даному випадку розташування пайовий та поперечної ниток особливої ролі не грає. З кожного боку залиште припуск приблизно 8 см (товщина дошки плюс ще 3-4 см на підгин).

Збірка

Бавовняна тканина після прання і теплової обробки має властивість сідати, тому перед роботою її краще відразу випрати. Матеріал нудно вибирати такий, який не линяє. Ватіновую прокладку краще зробити багатошаровою. Складіть разом верстви, настьогайте деталь (найкраще ромбічними осередками). Верхню поверхню дошки намажте клеєм згідно інструкції, накладіть прокладку і дочекайтеся, пуття висохне. Деталь, призначену для верхньої поверхні, підробити з усіх боків, підігнувши на 0,5 і 1 см, Накладіть її на дошку, натягніть і знизу приколотися шпалерними цвяхами.

Чохол

Заготівлю, призначену для чохла, підшийте по краях , підігнувши на 0,5 і 2 см так, щоб можна було всунути гумку. Зрозуміло, потрібно залишити отвір такого розміру, щоб в нього пройшла шпилька. Дірочку обмітайте петельним швом. Всуньте звичайну білизняний гумку і надіньте чохол на дошку. Чохол можна зробити і на зав'язках, тоді гумка протягується і закріплюється тільки в напівкруглої частини. Зав'язки можуть розташовуватися по діагоналі - по одній у кожному куті. Але такий варіант вимагає більше часу, до того ж він менш зручний.

Дощечка для рукава

У багатьох старих прасувальних дощок є спеціальна підставка, призначена для розгладження рукава. Відреставрувати її можна тим же способом, що і саму дошку, тільки чохол в цьому випадку не обов'язковий. Викроїте прокладку, наклейте її або накладіть, а зверху знову натягніть шматок бавовняної тканини.