Як продати дорогоцінний камінь.

Традиція почитати дорогоцінні камені з'явилася ще в стародавньому Єгипті та Римі. Єгиптяни прикрашали себе смарагдами, аметистами і бірюзою, римляни віддавали перевагу алмазам. Зараз дорогоцінні камені (зокрема діаманти) служать не тільки в якості розкішних прикрас, що підкреслюють високий статус їхнього власника, а й як засобу вкладення капіталу.
Вам знадобиться
  • - сертифікат;
  • - ювелірний магазин.
Інструкція
1
Перш ніж продавати дорогоцінний камінь (діамант, смарагд і т.д.) уважно ознайомтеся з чинними законами, що стосуються сфери обігу дорогоцінних каменів. Ще зовсім недавно діамант ставився до валютних цінностей, а будь-які угоди з ним тягли за собою кримінальну відповідальність. З 1998 року в Росії правові аспекти будь-яких операцій, що здійснюються з дорогоцінними каменями, регулюються відповідно до закону «Про дорогоцінних металах і дорогоцінному камінні».
2
Правила продажу неоправлених дорогоцінних каменів детально викладені в постанові уряду Російської Федерації №55 від 19 січня 1998 року. Відповідно до даного документа, продаж огранених дорогоцінних каменів здійснюється тільки за умови наявності сертифіката на кожен окремий камінь або набір продаваних каменів. Якщо у каменю, який ви маєте намір продати немає такого сертифіката, то передайте його на оцінку незалежними експертами в акредитовану лабораторію.
3
Даною лабораторією видається сертифікат, підтверджуючий справжність дорогоцінного каменю і фіксуючий його основні характеристики (колір, масу, форму, якість ограновування, чистоту).
4
За результатами висновки експертів ви дізнайтеся ринкову вартість вашого каменю. Щоб самостійно визначити ціну дорогоцінного каменю, скористайтеся прейскурантом цін (http://zolotoexpert.narod.ru/price.htm).
5
Стати на облік в Пробірну палату. Справа в тому, що законним продавцем дорогоцінних каменів (зокрема, діамантів) може бути індивідуальний підприємець або фірма, що стоїть на обліку в даній організації. Загалом, без посередників не обійтися.
6
Зверніться в ювелірні магазини і покажіть дорогоцінні камені, які ви хочете продати. Не забудьте взяти собою сертифікат, виданий акредитованою лабораторією - у вас обов'язково його попросять. Не виключено, що ваш камінь будуть ще раз перевіряти експерти, які працюють в організаціях, де відбувається скупка коштовностей.