Як підібрати ранні сорти картоплі.

Ранні сорти картоплі і врожай дають рано - через 50-60 днів після посадки. Вони вирощуються для літнього споживання в середній смузі Росії, де короткий вегетаційний період, а також на півдні до настання спеки. Якщо у вас невелика ділянка, посадіть на ньому рання картопля. Він настигне до вашого столу в середині літа. Щоб отримати хороший врожай, необхідно вміло вибрати сорт, найбільш підходящий для того району, де знаходиться ваша ділянка.
Інструкція
1
Обов'язково вибирайте посадковий матеріал з урахуванням районування. Для північно-західних, західних і центральних областей європейської частини країни необхідно купувати тільки ракоустойчівие сорти , такі як «Вятка», «Орися», «Варба», «Беллароза», «Розалінд», «Імпала» та ін. На півдні, в Поволжі, де легкі грунти з недостатнім зволоженням, краще вирощувати сорти , стійкі до посухи і різним вірусних хвороб. Серед них: «Весна», «Вінета», «Невський», «Удача».
2
Вибирайте насіннєвий матеріал, який вирощений НЕ південніше середньої смуги Росії. Найкраще в північних районах, наприклад, в Архангельській області або республіці Комі. Хороший насіннєву картоплю вирощується в Ленінградській і Мурманській областях. Там, у прибережній до Балтійського моря території, влітку варто прохолодна погода. На півдні через високих температур і численних шкідників на картоплю легко поширюються хвороби. Тому там навіть самі елітні сорти можуть виродитися всього за один сезон. Проте одночасно цей фактор є великим обмежувачем від переносників інфекцій - попелиці, цикад і колорадського жука.
3
Не потрібно забувати, що смакові якості картоплі безпосередньо залежать від вмісту крохмалю. Чим більше крохмалю, тим смачніше даний овоч. Підвищений в порівнянні з іншими вміст крохмалю з ранніх і середньоранніх мають сорти «Білосніжка», «Адретта», «Мавка», «Світанок київський».
4
При покупці елітного насіння обов'язково вимагайте сертифікат якості. Це убезпечить вас від того, що під виглядом «елітного» вам продадуть звичайна картопля. Не слід садити дуже дрібне насіння - з них хорошого врожаю не вийде. В крайньому випадку покладіть в лунку 2-3 дрібних картоплини.
Корисна порада
Ранні і середньоранні сорти картоплі садіть в кінці квітня - початку травня, коли грунт прогріється до плюс 6-8 градусів.