Як намотати сердечник.

Для виготовлення деяких приладів необхідно використовувати пристрої, що перетворюють струми і змінні напруги - трансформатори. Крім понижуючих трансформаторів може виникнути необхідність і в потужних підвищують пристроях. Одним з таких перетворюють приладів і є індукційна котушка - котушка Румкорфа. Обмотка сердечника індукційної котушки - завдання цілком посильне і не вимагає спеціальних знань або обладнання.
Вам знадобиться
  • - мідний дріт діаметром 1,5 мм з подвійною ізоляцією;
  • - нитки;
  • - парафін;
  • - картон або тонка фібра;
  • - провід ПШО або ПЕ діаметром 0,1 мм;
  • - пропарафіненная папір;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - дріт;
  • - спиртової лак
Інструкція
1
Зробіть сердечник. Для цих цілей підійде залізний дріт. Розжарите дріт до темно-червоного кольору, а потім помістіть в гарячу золу і залиште до тих пір, поки вона не охолоне. Ретельно зчистіть накаліну і акуратно покрийте спиртовим лаком. Складіть з дроту пучок і міцно обмотайте за допомогою ізоляційної стрічки. Намотайте кілька шарів пропарафіненной паперу.
2
При обмотці сердечника слід зробити спочатку первинну обмотку, а потім - вторинну, що підвищує. Візьміть мідний дріт. Відміряйте 10 см, залишивши цей кінець вільним. Закріпіть закріпіть провід на осерді, на відстані 4 см від торця за допомогою нитки.
3
Почніть намотувати дріт за годинниковою стрілкою. Намагайтеся укласти виток до витка якомога щільніше. Повністю обмотайте сердечник одним шаром дроти.
4
Зробіть петлю. Довжина петлі повинна становити 10 см. Закріпіть дріт за допомогою нитки. Намотайте другий шар дроти з тому ж напрямку. Міцно зафіксуйте кінець обмотки за допомогою нитки. Залийте всю обмотку гарячим парафіном.
5
Вторинну обмотку сердечника рекомендується робити багатосекційної. Це дуже практично - у разі несправностей набагато простіше перемотати одну секцію, ніж поміняти всю обмотку.
6
Візьміть тонку фібру. Якщо цього матеріалу у вас немає, то підійде і картон. Тощиной листа картону повинна становити 1 мм. Для поліпшення ізоляційних властивостей необхідно попередньо проварити матеріал в парафіні.
7
Виготовте 10 котушок. Діаметр внутрішнього отвору котушок повинен відповідати діаметру сердечника з первинною обмоткою.
8
Візьміть ізольований провід ПШО або ПЕ. Акуратно намотайте секції вторинної обмотки. Усі секції слід намотувати в одному напрямку. Намотування кожної з секцій необхідно закінчити на відстані 5 мм від верхнього борту. Зробіть в даному місці невеликий прокол у щічки котушки. Закріпіть провід, залишивши кінець 6-7 см.
9
Акуратно покрийте обмотку пропарафіненной папером у декілька шарів, а потім - ізоляційною стрічкою.
10
Оберніть первинну обмотку 2 шарами пропарафіненной паперу. Акуратно, дотримуючись правильну порядок, надіньте секції другої обмотки. Послідовно з'єднайте кінці обмотки секцій.
11
Припаяйте по шматку проводу, довжиною 15 см, спершу до початку, а потім - до кінця вторинної обмотки. Ретельно залийте котушку парафіном. Слідкуйте за тим, щоб між секціями не залишилося порожнеч. Індукційна котушка готова.