Як закоптити курку в домашніх умовах. Як зробити ропу для копчення курей в домашніх умовах.

Аромат копченої курки, що пливе над відділами кулінарії, приваблює навіть тих, кому не хочеться їсти. Це блюдо, навіть незважаючи на відсутність в ньому користі для організму, дуже смачне. Його можна приготувати і вдома, якщо обзавестися невеликою коптильнею і дізнатися тонкощі приготування.
Вам знадобиться
  • коптильня;
  • курка;
  • сіль
  • спеції
  • рідкий дим;
  • тирсу.
Інструкція
1
Перед тим як коптити курку , потрібно потурбуватися придбанням коптильні. Для цього ідеально підходить стара бікса, яку раніше використовували для стерилізації шприців. Якщо подібне пристосування знайти не представляється можливим, використовуйте будь-яку товстостінну і містку каструлю, яку не шкода буде перетворити саме в коптильню.
2
Перед копченням обмойте тушку, натріть її сумішшю з солі, приправ і рідкого диму. Можна використовувати каррі, чорний перець, часник. Найкраще залишити курку в холодильнику на добу, а й замаринована вранці тушка вийде не менш смачною ввечері.
3
Помістіть на дно коптильні шар тирси завтовшки в кілька сантиметрів, на нього поставте решітку, на яку розмістіть курку .
4
Прикрийте каструлю кришкою і поставте на вогонь. Найкраще покласти на кришку вантаж, щоб пар не виходив з каструлі. Як вантаж можна використовувати будь тяжкості, від маленького млинця від гантелі до розвідного ключа.
5
Готуйте курку не менше 2 годин, час приготування залежить від розміру тушки. Якщо хочеться його скоротити, то необхідно попередньо запекти тушку протягом півгодини, а вже потім закоптити її.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MO6BozIkIAs
Зверніть увагу
Домашня копчена курка виходить настільки ароматної завдяки тирсі, на яких вона коптиться. Тому подбати про їх придбання слід заздалегідь. Найкраще взяти тирса від фруктових дерев, вони дають найбільш тонкий запах. Іноді в тирсу для копчення додають суху виноградну лозу, що робить аромат ще більш привабливим.
Корисна порада
Є думка, що копчена курка без проблем готується в умовах звичайної квартири. Але на практиці навіть герметично упакована тара все одно виділяє пар. Тому найкраще коптити продукти на невеликий електричної грубці, винесеною на повітря. В квартирі таким місцем може стати балкон. Це дозволить не побоюватися за схоронність шпалер і стелі в кухні.