Як пов'язати зимовий бере. Як пов'язати бере гачком на зиму.

В'язані берети не виходять з моди. Вони виконуються з різною пряжі, а тому служать оригінальним доповненням до будь-якого костюму. Підібравши товсту пряжу, можна зв'язати теплий головний убір для холодної зими. Якщо ви не впевнені у своїй майстерності, спробуйте пов'язати нескладні моделі гачком або на спицях.
Вам знадобиться
  • - в'язальні спиці № 2,5 і № 3;
  • - гачок № 3,5;
  • - 120 г пряжі;
  • - сантиметрова стрічка .
Інструкція
1
Визначте необхідну кількість петельІзмерьте окружність голови сантиметровою стрічкою. Зв'яжіть з пряжі невеликий зразок (10х10 см). Накрийте його вологою тканиною і злегка долучіть теплий праска. Після просушки порахуйте петлі в одному сантиметрі зразка і визначте кількість петель, необхідне для всього виробу. Набираючи їх на спиці, не забувайте про 2-х кромочних (по одній з кожного боку).
2
Зв'яжіть бере спіцаміДля вироби підберіть простий візерунок, що складається з гумки і панчішної гладі. Починайте виконання роботи спицями № 2,5. Пров'яжіть гумкою (1 осіб. І 1 вив.) Близько 7 см і замініть спиці. Продовжуйте роботу панчішних візерунком: непарні ряди - лицьові петлі, парні ряди - виворітні, використовуючи голки № 3. Якщо вам звичніше кругові спиці, пров'язуйте всі ряди лицьовими петлями. Виконуйте 4 ряди без зміни, а далі: в 5 ряду - подвійте кожну 7-ю петлю; в 9 ряду - кожну 8-у петлю; в 13 ряду - кожну 9-ту петлю. Для того щоб на виробі позначився згин, потрібно 1 виворітний ряд провязать лицьовими петлями.
3
Продовжіть роботу, зменшуючи кількість петель після згину: в кожному 3 ряду - пров'яжіть разом лицьовій кожну 9-у і 10-ю петлю; в кожному 4 ряду спочатку пров'яжіть разом кожну 8-у і 9-у петлю, а в наступному 4 - кожну 7-ю і 8-ю; далі 6-ю і 7-ю, 5-ю і 6-ю, 4-у і 5-у, 3-ю і 4-ю, 2-ю і 3-ю петлі. Закінчивши різке зменшення, пров'яжіть в кожному 4-му ряду по 2 разом лицьовою, поки не залишиться на спицях всього 6 петель. Стягніть їх, акуратно виконайте трикотажний шов і обріжте нитку.
4
Зв'яжіть бере гачком Почніть виконання вироби з маківки, для чого наберіть гачком 6 повітряних петель. Провязав їх, з'єднайте останню петлю з першої і ви отримаєте колечко. Обв'яжіть його щільно стовпчиками без накиду - вийде 10-11 стовпчиків. Для переходу на другий ряд виконайте для підйому 3 повітряні петлі, а далі пров'яжіть в кожній петлі колечка по 2 стовпчики з одним накидом. Продовжуйте подальше в'язання аналогічно цьому ряду, поки не отримаєте в'язаний коло діаметром 26 см. Додаючи додаткові петлі, стежте за тим, щоб коло виходив плоским. Тепер виконайте згин вироби: пров'яжіть 3 ряди стовпчиками з одним накидом.
5
Приступайте до зменшення петельЧтоби виріб вийшов симетричним, розділіть всі петлі кола на рівні частини і в кожної закріпіть нитку контрастного кольору. Наприклад, для 154 петель це буде 14 частин по 11 петель. Проводите зменшення через один ряд, пров'язуючи кожну зазначену ниткою петлю разом з попередньою петлею. Кількість збавляти рядів залежить від товщини пряжі, тому частіше приміряйте виріб, щоб бере виходив потрібного розміру і плоский. Закінчите в'язання 3 рядами щільною ланцюжка або вив'язування гумки з стовпчиків: 1 стовпчик з накидом перед роботою, 1 стовпчик з накидом за роботою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Y92UNA3MZr0
Зверніть увагу
Не вибирайте складний візерунок для берета, якщо пряжа об'ємна, а нитка забарвлена відразу в кілька відтінків.
Корисна порада
Для теплого зимового берета вибирайте вовняну або напівшерстяну пряжу, де в 100 грамах нитка не менше 200 метрів завдовжки.
Класичні берети періодично сходять з модних подіумів і знову повертаються на них. У сезоні весна-2012 цей елегантний головний убір є одним з головних актуальних трендів. Традиційне виріб круглої форми можна виконати різними способами, з яких один з найпростіших - робота на кругових спицях. Щоб швидко зв'язати бере, рекомендується віддати перевагу трикотажному полотну з великими петлями.
Вам знадобиться
  • - кругові спиці №№5 і 6;
  • - товста пряжа;
  • - гачок;
  • - сантиметр;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Підберіть товсту декоративну пряжу і освойте велику в'язку на кругових спицях №№ 5 і 6. Це прискорить в'язання берета, при цьому ви отримаєте надзвичайно актуальний головний убір - видима фактура самовязанного трикотажу не втрачає своєї популярності.
2
Виконуйте основну деталь вироби простий лицьовій або виворітного гладдю - складніший опуклий рельєф на товстих спицях буде виглядати досить грубо. Робота потребують особливої акуратності, тому намагайтеся виконувати полотно з петлями однакового розміру.
3
Виміряйте сантиметром окружність голови, орієнтуючись на центральну лінію чола. Зв'яжіть гумку відповідної довжини, послідовно чергуючи 3 виворітні і 3 лицьові петлі. В результаті у вас вийде замкнута смужка - ободок головного убору.
4
Щоб не помилитися в розмірі вироби, зробіть контрольну примірку і тільки після цього приступайте до подальшої роботи.
5
Перейдіть на робочі спиці більшого розміру (з №5 на №6). Тепер вам слід поступово розширити кругове полотно, щоб сформувати класичну форму круглого дна головного убору.
6
Починайте в'язати бере лицьовій гладдю, і вже в першому круговому ряду після обідка-гумки здійсните рівномірні надбавки. Для цього розділіть в'язання на однакові ділянки, після чого на кордоні кожного відрізка вивяжіте по одній додатковій петлі.
7
Вводите спицю під поперечну нитку між сусідніми нитяними дужками і протягує нову петлю. Всього ви повинні додати таким чином 27-30 петель. Залежно від необхідного обсягу головного убору, кількість додаткових петель можна збільшити або зменшити на свій розсуд.
8
Пров'яжіть 38-40 рядів кругового полотна, після чого починайте стягати верх вироби. Робіть поступові убавленія. В одному ряду, а потім - через 4 кола виведіть з роботи по 40 петель. Робіть це, спільно пров'язуючи лицьовій пару сусідніх петель на рівних ділянках ряду.
9
Зробіть 4 кола без убавленій, потім знову приберіть протягом одного ряду два десятка петель.
10
Решта відкриті петлі вироби міцно стягніть ниткою, обріжте пряжу і залиште «хвостик» довжиною 8-10 см. Протягнете його за допомогою гачка на виворітну сторону готового в'язаного берета. Для кращої фіксації сформуйте на кінці великий вузол.