Як продати житло самому.

При самостійної продажу житла необхідно підготувати весь пакет документів, який буде потрібно для реєстрації прав власності на покупців у ФУГРЦ, і провести широку рекламну компанію. Все це зазвичай бере на себе агентство нерухомості, коли продавець користується послугами посередників.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - правовстановлюючі документи на житло;
  • - кадастрові виписки;
  • - нотаріальний дозвіл від всіх власників;
  • - постанова опіки;
  • - виписка з будинкової книги;
  • - договір купівлі-продажу;
  • - акт прийому-передачі;
  • - заява в ФУГРЦ;
  • - квитанція оплати за реєстрацію.
Інструкція
1
Для продажу житла вам потрібно свідоцтво про власність. Розпоряджатися своїм майно та вчиняти будь-які юридично значимі угоди з ним може тільки власник.
2
Якщо права власності зареєстровані на кількох людей, вам потрібно звернутися в нотаріальну контору з усіма власниками для отримання нотаріального дозволу на продаж (стаття № 244 ГК РФ). Якщо ви набували житло у зареєстрованому шлюбі, то незалежно від того, на кого з подружжя воно оформлено, потрібно отримати нотаріальний дозвіл від другого чоловіка (стаття № 34 СК РФ, стаття № 256 ГК РФ).
3
При наявності неповнолітніх, недієздатних або обмежено здатних власників, зверніться із заявою в органи опіки та піклування і отримаєте постанову на продаж житла (стаття №№ 26, 28, 29, 30 ЦК України). Зазначені особи перебувають під опікою держави і відчуження їх майна або частки майна без постанови є протизаконною дією.
4
Отримайте в БТІ виписку з кадастрового паспорта і копію кадастрового плану. Без цих документів угоду купівлі-продажу не зареєструють. Якщо з моменту відвідування техніка пройшло більше 5 років, вам доведеться подати заявку, викликати техніка для огляду житла, щоб кадастрові документи оновили і видали вам необхідні виписки.
5
Випишіть всіх зареєстрованих на житловій площі, отримаєте виписку з будинкової книги, яка підтверджує, що на житлоплощі ніхто не зареєстрований.
6
Проведіть рекламну компанію для сповіщення великої кількості населення, що ви продаєте житло . Для цього зверніться у засоби масової інформації і помістіть оголошення про продаж. Також розклейте оголошення на рекламних стендах міста.
7
Якщо ви знайшли покупців, укладіть договір купівлі-продажу в простій письмовій чи нотаріальній формі. Напишіть акт прийому-передачі житла.
8
Зверніться в ФУГРЦ із заявою, документами для продажу і їх ксерокопіями для реєстрації прав власності на житло на ваших покупців.