Як іммігрувати до Польщі.

З анекдотичної «не закордон» Польща перетворилася на економічно розвинену державу, вельми комфортне для життя. До того ж вона - повноправний член Євросоюзу, і громадяни цієї країни можуть безперешкодно пересуватися по всій території Співдружності. Не дивно, що багато росіян всерйоз обмірковують питання про переїзд в Польщу на постійне проживання. Це цілком можливо. Є кілька легальних шляхів для отримання дозволу на тимчасове проживання, а згодом і громадянства.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - гроші на проживання, оплату навчання або відкриття підприємства;
  • - документ, який підтверджує знання польської мови;
  • - диплом бакалавра .
Інструкція
1
Вибрати найбільш відповідний для вас варіант переїзду. Ви можете вступити в один із польських університетів, знайти супутника життя - громадянина цієї країни, відкрити в Польщі власний бізнес або влаштуватися на роботу в місцеву компанію.
2
Обдумуючи найбільш підходящий спосіб імміграції, займіться вивченням польської мови. Врахуйте, що в деяких випадках (наприклад, при запису до навчального закладу) у вас зажадають офіційний документ, що засвідчує рівень ваших знань.
3
Самий підходящий варіант для молоді - навчання в польському університеті. Вища освіта для іноземців платне, проте ціни невисокі. Для росіян передбачений ряд стипендій, повністю покривають внесок за навчання. Перед зарахуванням ви повинні будете скласти іспити і підтвердити рівень володіння польською мовою. Під час навчання вам гарантований тимчасовий вид на проживання. Однак навчання не є підставою для постійного проживання і подальшого отримання громадянства. Тому іноземні студенти, які планують залишитися в країні, повинні будуть самостійно знайти роботу. Під час навчання вони можуть працювати - але не більше 6 місяців на рік.
4
Пошук роботодавця, зацікавленого в тому, щоб надати вам місце, можна вести і тим, хто не має диплома польського вузу. Якщо ви - володар затребуваною спеціальності, володієте англійською та польською мовою ваші шанси досить високі. Роботу шукайте на спеціалізованих сайтах або за допомогою компаній-посередників. Уважно вивчайте надходять пропозиції і відразу ж відсівайте ті, що передбачають нелегальне перебування в країні.
5
Ще один шлях для виїзду - браг з громадянкою або громадянином Польщі. Жінки можуть звернутися в шлюбне агентство - це досить популярний спосіб знайомства. Однак не намагайтеся організувати фіктивний шлюб - реальність почуттів доведеться доводити, а вид на проживання - щорічно продовжувати. Отримати громадянство ви зможете після 5 років шлюбу.
6
Росіяни, бажаючі відкрити в Польщі власний бізнес, теж можуть претендувати на тимчасовий, а згодом і постійний вид на проживання. Для іноземців можлива лише реєстрація фірми - статус індивідуального підприємця доступний тільки польським громадянам. Плюс бізнес-еміграції в тому, відкриття компанії дає можливість оформлення в неї чоловіка або дружини, а значить, переїзду всією сім'єю. Володіючи власним підприємством, ви не зобов'язані постійно перебувати на території країни. Через п'ять років перебування ви можете претендувати на отримання громадянства за умови відсутності проблем з поліцією і податковими органами.
Сполучені Штати Америки - країна досягнень і що збуваються мрій. Щороку мільйони людей іммігрують в Штати. Є деякі способи і програми легальної еміграції в США.
Інструкція
1
Оформити візу можна в Посольстві в Москві. Цим способом оформляється імміграція, якщо у вас є близькі люди, котрі живуть у США, або якщо у вас є видатне досягнення в областях спорту, мистецтва, науки або готові внести великі гроші в економіку США. Термін петиції за цією програмою становить до десяти років.
2
Можна оформити візу нареченої, якщо у вас є потенційний жених-громадянин США. Самий каверзне момент в оформлення такої візи нареченої є необхідність доводити зустріч, що відбулася між майбутніми молодятами. Документи оформляються у зв'язку з виїздом з метою укладення шлюбу. З громадянином США може плануватися укладання шлюбу, якщо він має достатньо коштів і зможе утримувати наречену. Така віза видається на дев'яносто днів для укладення шлюбу.
3
Існує розіграш віз за програмою Грін Кард. Розіграш проводиться один раз в році. Виїзд в США в разі виграшу після подачі заявки здійснюється через два роки. Відбирається п'ятдесят п'ять тисяч заявників з усього світу, виключаючи ті країни, в яких підвищений рівень імміграції. У разі успіху потрібно буде пройти співбесіду в Посольстві, представляти документи, доводити рівень освіти, підтверджувати наявність коштів. Заявки на участь у лотереї приймаються в період з жовтня і до кінця кожного року. Також тільки в жовтні стає відомо, чи буде РФ брати участь у лотереї Грін Кард. В останні роки Росію виключали з розіграшу.
4
Ще один варіант - це імміграція через робочу візу. Воно передбачає собою запрошення від американської компанії який-небудь, іноземному громадянину для роботи в Штатах. Така віза видається на три роки, але якщо роботодавець задоволений працівником, він може виступити його спонсором після закінчення терміну дії візи. В цьому випадку кандидат отримує Грін Кард і постійне місце проживання в США. Така процедура називається отриманням статусу постійного жителя через трудовий договір.
Зверніть увагу
Як іммігрувати в США - способи імміграції в США, отримання грінкарти, отримання американського громадянства, возз'єднання родинних зв'язків, політичний притулок, біженство, отримання робочої візи Н-1В, шлюб з громадянином США, бізнес віза.
Корисна порада
США - країна іммігрантів, щорічно мільйони людей іммігрують в США. Існує кілька способів і програм легальної імміграції в США. За якими можна оформляти імміграційні документи, перебуваючи в США або за межами США (в Росії). Перший спосіб (прямий) - оформити імміграційну візу в Посольстві США в Москві, це можливо за програмою імміграції возз'єднання з сім'єю, візі нареченої/нареченого, за програмою лотереї Грін Кард або візі інвестора