Як розшифрувати дитячі малюнки.

Малюнок дитини передає його настрій, емоції, почуття. Психологам він може розповісти про розвиток і характер малюка. Але батьки не завжди розуміють художества свого крохи. Що ж можна прочитати в дитячому малюнку?
Інструкція
1
Коли ваш малюк з радістю показує вам намальовану картинку, розпитайте крихітку, що він намалював. Адже кожен бачить і інтерпретує малюнок по-своєму. Як правило, перше враження найбільш повно характеризує малюнок: подобається або не подобається; світлий або темний; тьмяний - яскравий; позитивний, доброзичливий або агресивний і пр. Вислухавши пояснення дитини, вам буде легше зрозуміти і уявити, що він хотів зобразити. Ви зможете допомогти йому в складній ситуації, коли малюк не може передати словами, що відбувається у нього в душі, але намагається виразити це в своєму малюнку.
2
Колір, який малюк використовував під час малювання, є одним з найяскравіших виразів його відносини до обстановки і людям. Використання для малювання п'яти-шести кольорів говорить про нормальний, середній рівень емоційного розвитку ребенка.Еслі дитина старше чотирьох років малює всього двома або одним кольоровим олівцем, то це вказує на його негативний емоційний стан в конкретний момент. Подумайте про те, щоб наповнити життя крихітки позитивними емоціями.
3
Сильне зменшення або збільшення зображення, виправлення, використання «похмурих» квітів, спостережуване вами в малюнках дитини протягом тривалого часу, можуть свідчити про його внутрішній психологічний дискомфорт, неблагополуччя. Знайте, що це може говорити і про те, що дитина не дуже добре себе почуває або його хтось образив.
4
Для дітей старше п'яти років ознакою підвищеної тривожності можуть служити штрихи і численні виправлення. Зверніть увагу і на густо заштриховані зіниці з перебільшено великими очима. Це може бути показником того, що дитина відчуває почуття страху.
5
Поспостерігайте за імпульсивним дитиною. Часто такі діти малюють розмашисто, не доводять лінії до кінця. Якщо у вашого крихти легко змінюється настрій, то в процесі малювання він зазвичай часто змінює силу натиску олівця. У емоційно і психологічно нестійких, слабких малюків зустрічаються відсутність деталей на малюнку, слабкий натиск. Такі малюки швидко дратуються і стомлюються.
Корисна порада
Малюнок вашої дитини виглядає як закінчена робота, приміром, на картинці чітко промальовані риси обличчя (очі, ніс, губи, брови), волосся, одяг, є небо, трава, квіти і т.п. Це говорить про тонкою, чутливою натурою, характерною для дітей віку п'яти-шести років і особливо для дівчаток.