Як визначити, скільки кішці років.

Нерідко господар кішки не може визначити, скільки насправді їй років . Однак фелинологи склали досить точну схему, відповідно до якої можна з'ясувати, якого віку тварина.
Інструкція
1
Якщо ви взяли вже доросла тварина, або не знаєте, скільки було місяців підібраному або купленому кошеняті, визначити його вік можна за часом статевого дозрівання, а після - станом зубів. Проте, при розрахунках врахуйте, що багато чого залежить і від того, в яких умовах утримувалося або утримується тварина.
2
Визначте, не почався чи є у вашого кошеняти процес статевого дозрівання. У більшості кішок він має місце приблизно в 7-9 місяців. Саме тому, якщо ви підібрали або купили досить дорослого кошеня, вам залишається тільки трохи почекати. Хоча якщо ви створили йому дійсно хороші умови, то це може статися і на півроку. Крім того, врахуйте, що статеве дозрівання ще не говорить про те, що кішка сформувалася фізично, і її можна зводити з котом. Найкраще почекати до того часу, коли їй виповниться приблизно півтора року.
3
Скористайтеся для визначення віку тварини і схемою, складеною фелинологами. Акуратно відкрийте кішці рот і з'ясуйте, який стан її зубів. Отже, якщо: - у неї прорізалися молочні зуби - їй 1 місяць; - молочні зуби змінюються на постійні - 5-6 місяців; - стерлися різці в центрі нижньої щелепи - 1,5 року; - стерлися середні різці нижньої щелепи - 2,5 року; - стерлися різці в центрі верхньої щелепи - 3,5 року; - стерлися середні різці верхньої щелепи - 4,5 року; - з'явилися сліди стирання на іклах - 5 років ; - стерлися різці по краях верхньої щелепи - 6 років ; - з'явилися сліди стирання на поперечно-овальної треться поверхні різців нижньої щелепи, розташованих в центрі - 7 років ; - з'явилися сліди стирання на поперечно-овальної треться поверхні середніх різців нижньої щелепи - 8 років ; - з'явилися сліди стирання на поперечно-овальної треться поверхні різців верхньої щелепи, розташованих в центрі - 9 років ; - випали центральні різці - 10- 12 років ; - випали всі різці - 12-15 років .
4
Якщо ви хочете з'ясувати, скільки приблизно кішці років в перерахунку на роки людського життя, то визначте це за наступною схемою: - 1-й рік життя кішки дорівнює 15 рокам людського житті; - 2 роки - 24 рокам; - 3 роки (і до 12 років ) - додавайте щорічно по 4 роки; - від 12 років - по 3 роки.