Як надягати живця.

Живець займає одне з найпочесніших місць в арсеналі наживок у досвідчених рибалок. Ловля на живця часто набагато більш результативна, ніж на штучні приманки. Залежно від того, який снастю, яким способом і в яких умовах виробляється лов, надягати живця варто певним чином.
Вам знадобиться
  • - живець;
  • - вудка;
  • - гачки (одинарні та подвійні);
  • - сталевий поводок;
  • - карабін для кріплення гачків до повідця.
Інструкція
1
Одягніть живця , зачепивши його гачком за нижню губу. Це найшвидший, простий, але і найбільш ненадійний спосіб кріплення наживки. Його перевага полягає в тому, що живець не сильно травмується під час насадження і закидання, тому він досить довго залишається активним. Недолік методу - мальок часто сходить з гачка. Подібним чином живця насаджують при лові в водоймах без течії на поплавкову вудку, коли закидання потрібно виробляти достатньо часто.
2
Закріпіть живця , підчепивши його гачком під верхній плавник. Це найбільш поширений спосіб насадження живої приманки при лові на поплавочние і донні вудки в водоймах без течії. Живець, надітий таким способом, досить міцно сидить на гачку (який, до речі, може бути подвійним або потрійним). Однак при необережному насадженні або закиданні хребет рибки може бути пошкоджений, і вона швидко загине.
3
Використовуйте комбінований спосіб насадження живця - за губу і верхній плавник. Повністю протягніть одинарний гачок через нижню губу малька, витягніть лісочку, просмикніть гачок під верхній плавник. Даний спосіб кріплення більш надійний, ніж попередній, однак він вельми травматичен - Живець може швидко загинути.
4
Проведіть гачок з волосінню через рот і зябра рибки, що служить в якості приманки, а потім зачепите його під верхній плавник. Даний спосіб схожий на той, що був описаний в третьому кроці, проте він менше травмує живця , хоча і більш складний у виконанні.
5
Просмикніть гачок з волосінню через рот і зябра живця , а потім зачепите гачок під задній нижній плавник або в районі хвоста. Цей спосіб використовується при насадці приманки для її подальшої проводки спінінгом.
6
Прикріпіть до волосіні тонкий сталевий поводок. Акуратно просуньте його під зяброву кришку малька і виведіть через рот. За допомогою невеликого карабіна пристебніть до кінця повідка подвійний гачок. Потягніть поводок назад так, щоб цівку гачка опинився в роті у риби, а кінці залишилися зовні. При правильно підібраному гачку подібний спосіб кріплення наживки - один з найнадійніших. До того ж, він практично не травмує живця , що дозволяє йому залишатися активним тривалий час.