Як зробити макет газети.

Свої періодичні видання сьогодні мають багато навчальних закладів та громадські організації. Застосування комп'ютерних програм робить видавничу діяльність простій і доступній навіть непрофесіоналові. Одним з основних етапів видавничої діяльності є створення макета газети. Від ретельності виконання цієї роботи залежатиме зовнішній вигляд і привабливість видання.
Інструкція
1
Використовуйте для створення макета газети комп'ютерне додаток Microsoft Publisher. Встановіть програму на комп'ютер і запустіть її. Від користувача вимагається вміння розбиратися в меню програми, знання роботи зі шрифтами і з управлінням квітами.
2
Визначте формат майбутньої газети. Для додання виданню солідності використовуйте формат А3. Однак, якщо ви не маєте в своєму розпорядженні принтером подібних розмірів, використовуйте формат А4.
3
Продумайте заздалегідь назва газети, її логотип і слоган. Такі елементи додадуть виданню більшу вагу і солідність. Доручіть розробку графічного зображення досвідченому дизайнеру.
4
Відкрийте додаток Microsoft Publisher і виберіть в меню пункт «Порожні публікації». Праворуч у вікні макетів виберіть «Чистий аркуш». Відрегулюйте орієнтацію сторінки та її формат. Встановіть поля. Верхнє і нижнє поля залиште як є, зовнішнє встановіть в розмірі 2 см, внутрішнє - 1,5 см.
5
Призначте за допомогою напрямних сіток колонки або стовпці. Для листа формату А4 знадобиться п'ять стовпців. Для більшого формату газети число стовпців виберіть дослідним шляхом.
6
Створіть текстові блоки за стовпцями за допомогою інструменту «Напис», розташованого ліворуч на інструментальної панелі.
7
Відкрийте діалогове вікно вставки сторінок, обравши в меню пункти «Вставка» і «Сторінка». Встановіть необхідне число нових сторінок, наприклад, три або чотири.
8
Зруште блоки, щоб добитися їх правильного розміщення відносно напрямних. Для цього виділіть блок за допомогою клавіші "Shift" і стрілками управління курсором. Рухати блоки можна, коли курсор має вигляд чотиристоронньої стрілки.
9
Зайдіть в команду «Вид» - «Дві сторінки» для перегляду макета . При цьому внутрішні сторінки майбутньої газети будуть видні у вигляді повного розвороту. Основа макета газети готова.