Як робити укол щура.

Отримувати ін'єкції з ліками прерогатива не тільки людину. Тваринам також досить часто призначають лікувальні препарати в уколах . І якщо вколоти ліки кішці або собаці внутрішньом'язово досить просто, то власники невеликих вихованців, зокрема, щурів потрапляють у скрутне становище.
Інструкція
1
Постарайтеся знайти собі помічника, щоб поставити укол пацюку. Адже тварина досить маленьке і спритний, тому потрапити правильно в м'яз поодинці може виявитися проблематичним. В ідеалі ваш помічник повинен взяти пацюка в руки мордою до себе і хвостом до вас. За правилами хвіст повинен знаходитися у напрямку до тієї людини, який ставить укол.
2
Найкраще прикрити пацюку очі рукою, тоді вона буде менше нервувати і сіпатися. Тварина обов'язково помістіть на стійку поверхню - головне, ніколи не робіть ін'єкцію на вазі. Внутрім'язовий укол робиться пацюку, як правило, в лапку. Підшкірний зазвичай ставиться в холку.
3
Підготуйте поверхню шкіри для процедури - протріть або спиртової серветкою, або ватяним тампоном, змоченим у спирті. Відтягніть лапу щура і ставте укол в саму товсту частину стегна. Шприц вводите у напрямку проти шерсті, але не захоплюйтеся: голка не повинна входити занадто глибоко. Ще одне правило введення ліків - робіть це повільно, адже в разі різкого введення препарату у тварини може з'явитися сильний біль.
4
Під холку укол ставиться тим же способом, що і внутрім'язовий. Відтягніть шкіру на холці і акуратно застроміть голку. Не забувайте про повільне введення препарату. Якщо на місці введення ліків з'явиться ущільнення, не варто лякатися. Трохи помасажуйте це місце, і ущільнення розсмокчеться самостійно.
5
Приділіть окрему увагу вибору шприца. У зв'язку з тим, що щур тварина невеликого розміру, то і кількість виписуються їй лікарського препарату дорівнює десятим часток міліграма. У зв'язку з цим шприци також повинні бути невеликими. Як правило, для уколів подібного роду вибирають так звані інсулінові шприци. Вони тонкі в корпусі і в голці. А це значить, що шкура тварини буде менше травмована.
6
Не забудьте придбати заздалегідь достатню кількість шприців. Пов'язано це з тим, що щурам зазвичай призначають дворазове або триразове введення препарату на добу. Однак деякі ветеринари стверджують, що можна використовувати і один і той же шприц. Але тільки в тому випадку, якщо укол ви робите одним препаратом і однієї пацюку.