Як виростити пепіно.

Пепіно - багаторічна рослина, яка відноситься до сімейства пасльонових. У народі його називають «динна груша». Плоди мають характерний динний смак, важать в середньому близько 200-800 грам. Але існує й одна проблема, яка виникає в процесі вирощування пепіно, - плоди не встигають визрівати у відкритому грунті. З цієї причини краще вирощувати цю рослину в домашніх умовах.
Інструкція
1
Оберіть сорт пепіно. Зазвичай на ринку можна зустріти лише два різновиди: «Рамзес» і «Консуелло». «Рамзес» трохи краще свого побратима, оскільки менш сприйнятливий до зміни температур, плоди виростають більшими.
2
Купуйте насіння або живці рослини. Якщо ви будете брати пепіно отводком, то подивіться, щоб на ньому обов'язково було не менше 5-8 листочків, в іншому випадку він не приживеться. Вирощувати насінням не зовсім зручно, так як рослини виходять більш слабкими.
3
Поставте держак пепіно в воду і почекайте, поки у нього не з'являться корені. Після цього пересадите його в невеликий горщик. Якщо ви вирішили вирощувати динну грушу з насіння, то посійте їх в заздалегідь підготовлену землю, а зверху прикрийте целофаном. Сходи з'являться приблизно через 15 днів.
4
Підтримуйте температуру в приміщенні близько 28 градусів. Ємність з пепіно найкраще поміщати на південній або на південно-східній стороні будинку. Періодично поливайте посадки, але стежте за тим, щоб не було надлишку вологи.
5
Як тільки пепіно підросте, підв'яжіть його. Динна груша росте в кілька стебел, але якщо ви хочете, щоб плоди встигали визрівати, залиште один ствол. Протягом зростання пепіно періодично видаляйте пасинки, вони тільки витягають корисні речовини і уповільнюють процес формування і росту плодів.
6
Злегка потрясіть стовбур рослини, коли побачите, що воно зацвіло. Це необхідно для запилення і формування зав'язей. Будьте обережні, не варто прикладати занадто багато сили, інакше ви зламаєте пепіно.
7
Після дозрівання плодів і їх збору рослині потрібен спокій. Приберіть його в приміщення, в якому тримається температура повітря близько 10 градусів. У цей період необхідна і тінь. Приблизно через 2 місяці поверніть пепіно до нормальних умов, щоб воно знову готувалося до плодоношення. В середньому в рік встигає визріти 2 врожаю.
Корисна порада
Якщо ви живете в зоні помірного клімату, то можете спробувати вирощувати пепіно в теплиці або у відкритому грунті. Спосіб відходу в цьому випадку аналогічний.