Як відкрити порт в файрвола.

Фаєрвол, він же брандмауер і мережевий екран, служить як для запобігання проникнення на комп'ютер ззовні, так і для перешкоджання спробам потрапили в систему троянських програм передати зібрану інформацію. Для того, щоб програми користувача могли безперешкодно виходити в мережу, брандмауер необхідно правильно налаштувати.
Інструкція
1
Зазвичай фаєрвол не відрізняється програми користувача від шпигунських, тому при першому запуску спілкується з мережею додатки починає бити тривогу. Так, штатний брандмауер Windows виводить віконце попередження з питанням про те, чи слід заблокувати дану програму. Ви можете натиснути кнопку «Заблокувати», і додатком буде заборонений вихід в інтернет. Або дозволити програмі зв'язок з інтернетом, натиснувши кнопку «Розблокувати, в цьому випадку для неї буде створено відповідне правило. Спеціально відкривати порт в цьому випадку не доводиться, брандмауер все робить сам.
2
У деяких випадках користувачеві доводиться цілеспрямовано відкривати конкретний порт . У штатному брандмауері Windows XP це робиться дуже просто: відкрийте вікно налаштувань: «Пуск - Панель управління - Брандмауер Windows», виберіть вкладку «Винятки». Натисніть кнопку «Додати порт », в віконці вкажіть ім'я з'єднання і номер порт а. Ім'я може бути будь-яким. Натисніть «ОК», порт буде відкритий.
3
Брандмауер в операційній системі Windows 7 володіє більш широкими можливостями для налаштування і створення правил. Для його налаштування відкрийте: «Пуск - Панель управління - Брандмауер Windows», виберіть вкладку «Додаткові параметри». В її лівій частині виберіть рядок «Створити правило для вхідних підключень», потім «Створити правило» у правій частині вікна. Відкриється майстер створення правила. В ньому виберіть пункт «Для порт а», натисніть «Далі». Вкажіть тип протоколу з'єднання, зазвичай це TCP. Далі виберіть пункт "Дозволити підключення» і натисніть «Далі». Вкажіть тип мереж, для яких працюватиме дане правило. Введіть назву правила, натисніть «Готово». Правило створено. Точно так само ви можете створити і правило для вихідного трафіку.
4
Для відкриття порт а в популярному фаєрволі Agnitum Outpost Firewall розгорніть головне вікно програми, виберіть вкладку «Параметри - Системні». У нижній частині віконця знайдіть пункт «Глобальні правила і доступ в rawsocket», натисніть кнопку «Правила». Відкриється вікно, натисніть кнопку «Додати». Відзначте пташками пункти «Де протокол», «Де напрямок» і «Де локальний порт » в полі «Виберіть подію для правила». Трохи нижче знаходиться поле «Опис правила», виберіть у ньому «Не визначено» в рядку «Де протокол», потім у віконці відзначте протокол ТСР.
5
В полі «Опис правила» виберіть «Не визначено» в рядку «Де напрямок», в типі з'єднання вам потрібен пункт «Вхідне (з віддаленого комп'ютера на ваш комп'ютер)». У тому ж полі натисніть «Не визначено» в рядку «Де локальний порт » і впишіть номер порт а, який необхідно відкрити. Відзначте пташкою «Дозволити ці дані» в полі «Виберіть дії для правила». Натисніть «ОК» - обраний порт відкритий для вхідних з'єднань. Щоб відкрити його для вихідного трафіку, виконайте аналогічну настройку, тільки виберіть пункт «Вихідне (з вашого комп'ютера на віддалений комп'ютер)».