Як відмити силіконову форму.

М'які і гнучкі силіконові форми - відмінна альтернатива жерсті, пластику і навіть тефлону. Вони підходять для приготування пирогів і кексів, заливного та желе. Силікон не боїться холодильника і гарячої духовки, причому переміщати його з жару в холод і назад можна без будь-яких наслідків. Однак і з цими універсальними формами трапляються проблеми - їх важко відмити від жиру, вони вбирають запахи, а іноді на поверхні з'являються незмивні плями, що псують зовнішній вигляд. Чи можна відчистити їх і не пошкодити матеріал?
Вам знадобиться
  • - губка для посуду;
  • - рідкий миючий засіб;
  • - сода;
  • - оцет.
Інструкція
1
Силіконові форми мийте відразу ж після того, як вони охолонуть. Капніть на м'яку губку універсальне рідке миючий засіб і обробляйте кожну формочку зовні і зсередини. Для зручності її можна вивернути. Ретельно промийте краю, виїмки і куточки - але погано відмитої формі може з'явитися цвіль. Прополощіть ємності, витріть, переверніть догори дном і поставте на чистий рушник. Прибирайте їх на зберігання тільки після повного висихання.
2
Якщо ви готували холодець, пиріжки з рибою або інші страви з різким запахом, замочіть вимиті форми в слабкому розчині оцту. Він видалить сторонні аромати і не зашкодить силікон. Після півгодинного отмоканія дістаньте форми і ретельно прополощіть їх у холодній воді.
3
Виявивши пляма на новенькій формі або силіконовому килимку для випічки, постарайтеся пригадати, звідки воно могло з'явитися. Ви пекли кекси з чорницею або вишневий пиріг? Ягідний сік може залишити незмивні плями на світлому силіконі. Позбутися від таких плям важко - фарбувальні речовини проникають в пористу структуру. Проте з часом пляма посвітлішає. Для випічки ягідних пирогів придбайте форму темного забарвлення - на ній плями не будуть помітні.
4
Іноді до країв форм прикипають краплі соусу, тесту або жиру. Щоб не відчищати пригоріла, витріть краю перед тим, як поміщати форму в духовку. Якщо неприємність вже трапилася, спробуйте відтерти плями ганчірочкою, умоченою в суху соду. Це м'який природний абразив, який не зашкодить силікон. Почистивши формочки, обполосніть їх і поставте сушитися.
5
Не намагайтеся відскоблити плями ножем або дротяною мочалкою - ви можете пошкодити м'який матеріал. Силікон не переносить жорстких абразивних паст і агресивних чистячих засобів, що містять луг. Чи не пробуйте обробляти форми рідинами для чищення духовок - вони не тільки зіпсують посуд, але і можуть стати причиною важкого отруєння.