Як запустити відладчик ядра.

Однією з важливих складових процесу розробки програмного забезпечення є налагодження. Відносно прикладних програм вона здійснюється засобами, працюючими в режимі користувача і часто вбудованими в IDE. Але для того щоб мати можливість налагоджувати, наприклад, драйвера, потрібно запустити відладчик ядра.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора на цільової машині.
Інструкція
1
Запустіть командний процесор cmd. Клікніть по кнопці «Пуск» на панелі задач. Клацніть по пункту "Виконати ...» появи меню. У текстове поле діалогу «Запуск програми» введіть рядок cmd і натисніть кнопку OK.
2
Створіть резервну копію файлу boot.ini. Дізнайтеся шлях інсталяції поточної копії Windows за допомогою команди: echo% SystemRoot% Перейдіть на той диск, куди встановлена операційна система за допомогою введення літери пристрою з подальшим двокрапкою. Перейдіть в його кореневої каталог, використовуючи команду cd. Зніміть атрибути «системний», «тільки для читання» і «прихований» з файлу boot.ini за допомогою команди attrib, створіть резервну копію командою copy і знову встановіть атрибути: attrib -h -s -r boot.inicopy boot.ini boot. ini.oldattrib + h + s + r boot.ini
3
Виведіть поточний список варіантів завантаження. Використовуйте команду: bootcfg/queryПросмотріте елементи списку і визначте той, на основі якого буде створено нову конфігурація з можливістю налагодження в режимі ядра. Запам'ятайте ідентифікатор завантажувального запису.
4
Створіть нову завантажувальний запис, виконавши команду bootcfg з параметром/copy. Використовуйте параметр/id для вказівки ідентифікатора запису, яка буде скопійована. За допомогою параметра/d задайте псевдонім записи. Наприклад: bootcfg/copy/id 1/d "Win XP (Debug)" Знову виведіть список варіантів завантаження командою bootcfg з параметром/query і дізнайтеся ідентифікатор доданої записи.
5
Увімкніть опції для запуску відладчик а ядра в завантажувальний запис, створену на попередньому кроці. Якщо налагодження вироблятиметься на цільової машині, просто додайте опцію/debug. Наприклад: bootcfg/debug on/id 2Еслі планується віддалена налагодження з підключенням цільового комп'ютера до хост-машині через com-порт, додатково використовуйте опції/port/baud для вказівки номера порту і швидкості обміну відповідно: bootcfg/debug on/port COM2/baud 9600/id 2Еслі віддалена налагодження здійснюватиметься з підключенням через інтерфейс IEEE 1394 (кабель FireWire), скористайтеся опцією/dbg1394 для включення відповідного режиму та опцією/ch для вказівки номера каналу, наприклад: bootcfg/dbg1394 on/ch 42/id 2Просмотріте завантажувальні записи командою bootcfg з параметром/query і переконайтеся в тому, що зміни внесені. Закрийте вікно командного процесора, виконавши команду exit.
6
Змініть, якщо це необхідно, параметри завантаження операційної системи. Відкрийте панель управління, скориставшись відповідним пунктом розділу «Налаштування» меню «Пуск». Відкрийте елемент «Система». В діалозі «Властивості системи» перейдіть на вкладку «Додатково». Клікніть по кнопці «Параметри», розташованої в групі «Завантаження і відновлення». В отобразившейся діалозі «Завантаження і відновлення» активуйте опцію «Відображати список операційних систем». Натисніть кнопки OK в двох останніх відкритих діалогах.
7
Перезавантажте комп'ютер. Виберіть варіант завантаження з відладчик ом. Увійдіть в систему і працюйте на цільової машині, або почніть сеанс вилученого налагодження. Використовуйте такі засоби як WinDbg і KD.
Корисна порада
Встановіть пакет Microsoft® Windows® checked build для комфортної налагодження в режимі ядра.
Отладчик Object Rsl являє собою утиліту з графічним інтерфейсом. Він дозволяє значно спростити процес доведення і створення Rsl-додатків, завдяки наявному набору різних функцій.
Інструкція
1
Виконайте активацію відладчика Rsl, для цього необхідно переконатися, що прикладна програма знаходиться в режимі налагодження макрофайла. Якщо користувач працював з АБС RS-Bank, йому необхідно скористатися режимом налагодження. Щоб перейти в даний режим, використовуйте наступні способи.
2
Запустіть текстовий редактор, потім натисніть клавішу F11. Це запустить програму на виконання і викличе відладчик для роботи з першою командою з тексту програми. Паралельно активізується вікно відладчика. Перша наведена в програмі інструкція буде для нього поточної інструкцією.
3
Запустіть програму на виконання, використовуючи поєднання клавіш Alt + F10, в момент виконання програми натисніть також Ctrl + Break. Це активізує вікно відладчика. До нього буде застосована та інструкція, яка є наступною після останньої виконаною.
4
Вставте безпосередньо в код програми команду DebugBreak, потім виконайте запуск програми на виконання з використанням клавіш Alt + F10. Після цього програма зупинить виконання, а вікно відладчика в якості активної інструкції використовуватиме дію, наступне після Debug. Також ви можете викликати відладчик, якщо виникають помилки часу виконання. В цей момент з'явиться діалогове вікно, що містить інформацію про помилку, і запропоновано буде запустити відладчик.
5
Дайте відповідь на дану пропозицію ствердно. Поточної буде інструкція, яка і викликала дану помилку. У вікні відладчика усунете причину помилки, а потім продовжите виконання команди. В даному вікні буде відображений текст програми того модуля, в якому була виконана активація відладчика. Ім'я модуля наводиться в заголовку вікна, і він є поточним. Зверніть увагу, що червоним кольором підсвічується поточна інструкція. Активізуйте вікно за допомогою Alt + O, щоб перейти в нього і включити режим введення.