Як знайти походження свого прізвища.

Багато людей хочуть дізнатися походження своєї прізвища. Вона визначає приналежність до роду і зв'язок з батьками. Вивчаючи генеалогічне древо, можна зрозуміти історію всієї родини, довідатися про своє коріння, знайти нових родичів.
Інструкція
1
Спробуйте з'ясувати виникнення своєї прізвища самостійно. Виділіть в ній корінь, на основі якого вона виникла. Визначте зміст цього слова, тобто потрібно дати тлумачення прізвища. Ви повинні знайти пояснення, які знаходяться в словниках з різних діалектам і довідниках.
2
Зверніться до фахівців, які допоможуть вам в такій непростій справі. Можна замовити дослідження цілком. Вони точно визначать історію прізвища, тобто нададуть відомості про те, коли вона з'явилася і у кого, а також покажуть шляхи її поширення. Це певний шифр або код роду, що містить знання коренів вашої родини, а також її зміст.
3
Поговоріть з вашими батьками. Розпитайте їх, що їм відомо про нащадків. Часто в сім'ях передаються розповіді про далеких предків. Можливо, вам посміхнеться удача, і ви дізнаєтеся багато чого про свою прізвища.
4
Почніть складати генеалогічне древо. Воно виконується у вигляді певної схеми. В інтернеті відшукайте готову програму і шаблон для розробки генеалогічного древа.
5
Якщо ваші близькі або далекі родичі не допоможуть з потрібною інформацією, то відвідайте міський архів або бібліотеку. Вас повинні цікавити різні документи, включаючи відомості про укладені шлюби, дані про смерть і народження.
6
Зверніть увагу, що на це потрібно витратити багато сил і часу. Виберіть самого далекого предка, про який щось відомо. Напевно ви знайдете якісь грамоти і подяки за успіхи в роботі і навчання, замітки в місцевій газеті. Прізвища можуть трохи змінюватися, але це нормально.
Корисна порада
Ви повинні розслідувати нелегкий шлях історичного розвитку ваших предків, від появи до сучасності. Як правило, з'ясовується вид, який прізвище мала під час виникнення і до її сучасної інтерпретації. Без цього видозміни ви не зможете уявити жодного прізвища.