Як розрахувати коефіцієнт власного капіталу.

Власний капітал - це грошова оцінка майна підприємства. Структура капіталу підприємства розглядається в процесі аналізу рівня платоспроможності фірми. При цьому в числі інших показників розраховується коефіцієнт власного капіталу .
Вам знадобиться
  • - бухгалтерський баланс підприємства за аналізований період;
  • - формула для розрахунку коефіцієнта власного капіталу:
  • Кск = Кс/К, де:
  • - Кс - власний капітал підприємства, тис.руб.,
  • - К - активи підприємства, тис.руб.
Інструкція
1
Визначте величину власного капіталу підприємства (Кс). Це можна зробити, взявши підсумкову суму по рядку розділу III «Капітал і резерви» бухгалтерського балансу на кінець звітного періоду. Як видно зі структури балансу, до власного капіталу підприємства відноситься статутний і додатковий капітал, резерви і нерозподілений прибуток.
2
Визначте величину активів підприємства (К). Величина активів підприємства - це підсумкова сума (валюта) бухгалтерського балансу на кінець аналізованого періоду. Розрахуйте коефіцієнт власного капіталу Кск за вказаною формулою, поділивши суму власного капіталу підприємства (Кс) на вартість його активів (К) на кінець звітного періоду.
3
Проаналізуйте отримані результати, розрахувавши коефіцієнт и власного капіталу підприємства за аналогічний період минулого року, за попередні звітні періоди. Перегляньте динаміку змін коефіцієнт а, зробіть необхідні виводи.Прі необхідності розрахуйте інші показники, що характеризують структуру капіталу і рівень платоспроможності підприємства (коефіцієнт співвідношення позикового і власного капіталу , коефіцієнт покриття, відновлення платоспроможності та т.п.).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mOvjZ4XNRdM
Зверніть увагу
Що коефіцієнт власного капіталу, тим вище рівень платоспроможності фірми. Високий рівень цього коефіцієнта показує стабільність фінансової структури коштів підприємства, що є гарною гарантією отримання кредитів на вигідних умовах.
Важливість математики в сучасному бурхливо розвивається світі складно переоцінити. Тому дуже важливо розуміти, що, якщо ви хочете досягти успіху в якій-небудь галузі сучасної математики, вам доведеться витратити максимум зусиль і терпіння. Тому вміння провести правильний і науково обгрунтований розрахунок коефіцієнта якоїсь математичної величини є основоположним моментом в формуванні основи фундаментальних математичних знань.
Інструкція
1
Як правило, будь-який середньостатистичний чоловік починає знайомство з цікавим і інтригуючим світом математики зі шкільної лави. Сучасна шкільна освіта в нашій країні на найвищому рівні справляється з ознайомленням школярів з різними галузями сучасної математики. Чим старше клас в школі, тим більше ставати той базис знань, оцінивши який можна скласти перше враження про человеке.Прі розрахунку коефіцієнта ви маєте в своєму розпорядженні такої вхідний інформацією як довгострокові зобов'язання, капітали і активи на початок звітного періоду. Щоб дізнатися, як правильно розрахувати коефіцієнт фінансової активності, ознайомтеся з великою кількістю спеціальної літератури. Він перебувати шляхом розрахунку відносини капіталів і резервів до довгострокових зобов'язань.
2
Якщо пояснювати іншими словами, то цей коефіцієнт наочно показує яку частину зобов'язання підприємство готове покрити своїми резервами, капіталами і статутним фондом. Щоб отримати, більш реальну картину на сьогоднішній день зобов'язання прийнято класифікувати по терміновості, а капітали - по ліквідності. Варто також відзначити, що ви розраховуєте цей важливий економічний показник за певний період роботи компанії. Приймаючи управлінські рішення, ви спирайтеся на динаміку зміни цього коефіцієнта. Таким чином, прибутковість вашої компанії буде збільшуватися.
3
При оцінці успішності того чи іншого підприємства, ви повинні спиратися на коефіцієнт платоспроможності. Щоб його розрахувати, поділіть власний капітал підприємства на підсумок його балансу за певний період. Знаючи цей показник, ви побачите питома вага активів в порівнянні з його доходами. Таким чином, можна легко простежити успішність і прибутковість підприємства будь-якої галузі. Далі піднесіть ділову пораду керівництву компанії. Повірте, таку допомогу воно цінувати по гідності.