Як в'язати кокетку гачком. Як в'язати квадратну кокетку гачком.

кокетка можна зв'язати, починаючи від горловини і рухаючись вниз, а також від пахв вгору. Такі вставки бувають і круглими, і квадратними. Кокеткою можна прикрасити джемпер, кардиган, плаття і спідницю.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок.
Інструкція
1
Виберіть гачок в залежності від того з якою пряжі ви будете в'язати виріб. Виробники зазвичай вказують рекомендований номер гачка на етикетці. Якщо етикетка не збереглося або таких рекомендацій немає, тоді підбирайте гачок експериментальним методом.
2
Для в'язання з тонкої бавовняної або бамбуковою пряжі підійдуть гачки № 1 - 1,75. Тоді як для товстої і фантазійної пряжі - гачок № 2,5- 3,5.
3
Наберіть 90 петель плюс 3 повітряні петлі для підйому. У першому ряду в'яжіть стовпчик з накидом або без накиду (як вам більше подобається) в четверту петлю від гачка. Далі в'яжіть стовпчиками в кожну петлю попереднього ряду. Роботу замкніть у коло.
4
У другому ряду пров'яжіть 3 повітряні петлі підйому. Далі всі петлі розділіть на чотири частини 30 петель для полички, 30 петель для спинки і по 15 петель для рукавів. Відзначте їх ниткою контрастного кольору.
5
В'яжіть ряд таким чином: 30 стовпчиків. В останню петлю пров'яжіть 1 стовпчик з накидом, 2 повітряні петлі, 1 стовпчик з накидом (для лінії реглана). Далі зв'яжіть 15 стовпчиків і петлі для реглана. Тобто 1 стовпчик, 2 повітряні петлі і 1 стовпчик. Потім 26 стовпчиків в кожну петлю попереднього ряду для спинки, лінію реглана, як описано вище, 15 стовпчиків для рукава і знову петлі для реглана.
6
Наступний ряд в'яжіть, як другий. Лінії реглана в'яжіть таким чином: стовпчик з накидом, 2 повітряні петлі і 1 стовпчик з накидом. Таким чином, в кожному наступному ряду буде збільшуватися кількість стовпчиків, і формуватися лінія реглана.
7
Зв'яжіть подібним чином ще 5 рядів з 4-ого по 8-ий. У 9-му ряду в'яжіть 3 повітряні петлі підйому і всі петлі пров'яжіть стовпчиками (тобто повітряні петлі реглана пров'яжіть теж стовпчиками). Далі в'яжіть стовпчиками ще 4 ряди.
8
У 14-му ряду з'єднайте петлі полички і спинки. Для цього в'яжіть по малюнку, на лінії реглана зв'яжіть 4 повітряні петлі і стовпчик з накидом після реглана. Таким чином, вийде отвір для пройми. Далі в'яжіть по малюнку і зробіть те ж саме, дійшовши до лінії реглана другого рукава.
9
Кокетка готова. Далі в'яжіть фантазійним візерунком по схемі вироби.
Зверніть увагу
кокетки можна пов'язати ошатним фантазійним візерунком по схемі. Для цього можна використовувати схему в'язання серветок. Слід тільки розрахувати необхідну кількість мотивів.
Корисна порада
Залежно від величини вироби, кількість петель і рядів може відрізнятися. Зробіть попередньо зразок і розрахуйте необхідну кількість петель. Довжину кокетки періодично вимірюйте.
Кокетки застосовуються в в'язаних виробах дещо рідше, ніж в швейних. Проте, кофточка або плаття на ажурною кокетці виглядають вишукано й ошатно. Зв'язати таку деталь можна спицями, гачком або навіть на вилці. Найголовніше - змоделювати викрійку.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - пряжа;
  • - гачок, спиці або вилка;
  • - голка.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку. Якщо у вас вже є лекало для в'язаних виробів, обведіть його на міліметрівку або будь-яку іншу папір. Є фасони, де кокетка в'яжеться одним щільному з іншими частинами вироби, однак частіше вона все-таки являє собою окрему деталь. Уявіть, якою вона має бути форми. Вирішіть, чи буде вона тільки на поличці або на інших деталях теж. Накресліть передбачувану форму на викрійці.
2
Оберіть спосіб в'язки і візерунок. Техніка може бути змішаною, наприклад, дуже красиво виглядає пов'язане на спицях найпростішим малюнком плаття з ажурною кокеткою. Це може бути верхня частина виробу від горловини до лінії грудей або клин кшталт V-образного вирізу. Великої акуратності вимагають круглі кокетки. При моделюванні необхідно точно знайти центр кола і неухильно дотримуватися симетрію. Такі кокетки краще в'язати з окремих мотивів.
3
клинообразно кокетку найкраще починати в'язати знизу, з трьох петель. Як малюнок підійде, наприклад, сітка. Якщо ви в'яжете її на спицях, наберіть 3 петлі. Зніміть кромочную, зробіть накид, пров'яжіть 1 петлю лицьовій, а перед останньою петлею виконайте ще один накид. Парні ряди в'яжіть по малюнку.
4
Порядок додавання петель залежить від того, наскільки гострий клин ви хочете отримати. Якщо кут приблизно дорівнює тому, під яким зазвичай робиться реглан, досить додавати по 1 петлі з кожного боку у всіх лицьових рядах. Гостріший до вертикалі кут виходить при збільшенні кількості рядів між додатками.
5
У кожному разі накиди, службовці для додавання петель, розташовуються по краях клина. Вони не компенсуються провязать разом петлями. Для того щоб отримати сітку, після крайнього накиду пров'яжіть 1 лицьову, потім 1 накид, 2 разом лицьовою, 1 накид, 2 разом лицьовою і так чергуйте до кінця ряду. Перед крайнім накидом пров'яжіть 1 лицьову. Парні ряди в'яжуться і в цьому випадку по малюнку.
6
Довяжіте клинообразную кокетку до горловини. Знайдіть середину ряду. Половину петель зніміть на додаткову спицю або на нитку. На другій половині закрийте частина петель для горловини і в'яжіть плече, роблячи скіс по викрійці. Закрийте петлі останнього ряду і точно таким же способом зв'яжіть друге плече. Таку кокетку найкраще пришити до основної частини виробу швом "петля в петлю". Шов можна обв'язати мереживом.
7
Виконання клинчастої кокетки гачком мало чим відрізняється від попереднього способу. Зв'яжіть ланцюжок з 3-5 повітряних петель, зробіть петлю на підйом, переверніть роботу і в перший стовпчик пров'яжіть 2. Те ж саме зробіть і в останній стовпчик. Сітку можна отримати двома способами. Можна, наприклад, провязать 1 стовпчик з накидом або без, над наступним зробити повітряну петлю, а черговий стовпчик провязать в третю за рахунком петлю попереднього ряду.
8
Сеточка може складатися і виключно з повітряних петель. Над початковій ланцюжком пров'яжіть ряд стовпчиків без накиду. Переверніть роботу, зробіть 1 стовпчик з накидом, потім зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель і закріпіть її в середній стовпчик попереднього ряду. Потім зв'яжіть ще одну таку ж ланцюжок, закріпивши її в останній стовпчик. На підйом в'яжіть НЕ повітряні петлі, а стовпчики. У кожному наступному ряду ланцюжка чіпляються за середину дуги попереднього ряду. Додаток йде за рахунок збільшення кількості повітряних петель в першій і останній ланцюжках.
9
Кокетка може бути і з окремих мотивів - наприклад, з квіточок. Зв'яжіть потрібну кількість елементів, приколіть їх до викрійці. З'єднувати окремі мотиви можна як ланцюжками з повітряних петель (які легким рухом гачка перетворюються в бріди, що нагадують мереживо), так і голкою з ниткою того ж кольору. В останньому випадку вийде щось, що віддалено нагадує ірландське мереживо. Окантовку можна зробити саморобної тасьмою з тих же ниток.
10
За тим же принципом в'яжеться кокетка і на вилці. Правда, зв'язати її одним полотном у вас навряд чи вийде. Зробіть викрійку клинчастої або прямий кокетки. Зв'яжіть на вилці потрібну кількість смуг і з'єднайте їх разом гачком, строго дотримуючи кути. Окантовку зробіть гачком. Це просто ланцюжка з повітряних петель або пара-трійка рядів стовпчиків без накиду.
Корисна порада
Круглу кокетку спицями краще в'язати зверху. Наберіть кількість петель, відповідне обхвату шиї. Намітьте лінії, за якими ви будете додавати петлі. Необхідно додавати по 8 петель в кожному парному або в кожному непарному ряду, як для реглана або для клинів. Але розташовувати ці лінії можна довільно. Наприклад, поділіть загальна кількість петель на 8 частин і додавайте петлі в кожному другому ряду, але не по дві, а по одной.Можно зробити і імітацію кокетки. Наприклад, смуга, що йде по верхній частині вироби з рукавом реглан, виглядає як кордон квадратної кокетки.