Як розгадувати кольорові японські кросворди.

Треба сказати, що розгадування японських кросвордів - не менше захоплююче заняття, ніж вирішення звичайних, хоча в японському заховані не слова, а картинки. Звичайно, це більш складний процес, але якщо вивчити правила «гадання», то домогтися бажаного результату можна.
Інструкція
1
Перш ніж відгадувати японський кросворд, зрозумійте, що він складається з декількох кольорів і ґрунтується на двох головних вимогах - потрібно знайти області гарантовано зафарбованих клітин і визначити місця, що не мають їх. Сама головоломка складається з рядків і стовпців, а ігрове поле поділено на квадрати, і в кожний з них «впирається» по одному рядку і стовпцю.
2
Заховане в кросворді зображення зашифровано за допомогою цифр. Кожна з рядків і кожен з стовпців «стартують» з ряду чисел, які вказують на кількість йдуть підряд зафарбованих клітин. Так якщо в рядку накреслені цифри 5 і 3, це означає, що тут мають знаходитися два зафарбованих блоку з п'яти і трьох клітин відповідно. Між блоками розташовуються порожні клітини, яких може бути скільки завгодно, але не менше однієї. В общем-то, ворожіння японського кросворду і полягає у визначенні числа незаповнених клітин між кольоровими.
3
Щоб вам не збитися з пантелику, порожні клітини позначайте хрестиком або ставте в них крапку. Приступайте до вирішення «Япончика» зі шпальти чи рядки, в яких вказані найбільші числа. У кольоровому кросворді вони різного забарвлення. При цьому якщо одне кольорові числа стоять підряд, то між ними обов'язково розташовується як мінімум одна порожня клітка. В іншому випадку (наприклад, за блоком червоного кольору варто блок синього) цього проміжку може і не бути.
4
Основна відмінність кольорових і чорно-білих японських кросвордів полягає в наявності у перших трьох і більше кольорів клітин. При цьому в кольоровому між командами різнокольорових клітин може і не статися порожній. Тобто, вирішуючи чорно-білий варіант, слід виходити з того, що один блок зафарбованих осередків обов'язково відділений від іншого мінімум однієї незаповненою кліткою, яка враховується при розрахунках. У кольоровому ж групи клітин можуть бути розташовані без проміжків, поруч один з одним. В іншому розгадування кольорового японського кросворду спирається на ті ж принципи, що й розгадування чорно-білого.
5
Варто відзначити, що японський кросворд досить складний і зафарбовувати комірки ігрового поля навмання результативно не вийде. Також не варто намагатися розгадувати цю головоломку на ходу, адже для вирішення поставленого завдання вам потрібно не тільки мати при собі кілька кольорових олівців, а й систематично їх міняти.
Японський кросворд увазі відновлення зашифрованого зображення на заданому полі. Числа нагорі і збоку позначають, скільки поспіль клітин треба зафарбувати в даних рядку або стовпці. Порядок, в якому вказані ці числа, визначає порядок зафарбовування клітин: знизу вгору і зліва направо. Якщо в стовпці або рядку вказано декілька чисел, значить між зафарбованими клітинами треба залишити проміжок хоча б в одну порожню клітину.
Інструкція
1
Почніть відгадувати головоломку з розшифровки рядків або стовпців, для яких зазначені найбільші числа. Подивіться на останній стовпець даного кросворду. Число 4 в заголовній графі вказує на те, що в ньому треба закрити чотири клітини.
2
Поки не можна визначити точно, як вони розміщуються. Можливо розташування у верхнього або у нижнього краю поля. Однак, середні три клітини входять в закриту область в будь-якому випадку. Зафарбуйте їх.
3
Міркуючи таким же чином, зафарбуйте три середні клітини в нижньому рядку поля. Щоб не заплутатися в подальшому, закресліть у верхній графі кросворду нижнє число 1 у другому, третьому, і четвертому стовпцях. Збоку закресліть число 1 в другій і четвертій рядку.
4
Тепер подивіться на третій рядок. Тут треба закрити 4 клітини підряд, але одна клітина вже зафарбована. Значить, поруч з нею замалюйте ще три клітини. Закресліть число 4 в цьому рядку і число 1 у другому, третьому і четвертому стовпцях.
5
Подивіться на перший стовпець кросворду. Ви побачите, що єдино можливе рішення - зафарбувати дві верхні і одну нижню клітини. Виконайте цю дію. Закресліть відповідні числа в заголовних графах.
6
Залишилося невирішеним четвертий стовпець. Легко помітити, що тут потрібно закрити верхню клітину. Зафарбуйте її і закресліть число 4. Все числа перекреслені, отже, всі дії виконані. Ви отримали зображення літери «У». Кросворд відгаданий.
Зверніть увагу
В кольорових японських кросвордах вказується послідовність і кількість клітин декількох кольорів. Важливо зауважити, що між групами розфарбованих клітин в задачах такого роду порожніх клітин може і не бути. Кольорові кросворди розгадувати за таким же алгоритмом, що і чорно-білі.
Корисна порада
Під час розгадування великих кросвордів відзначайте на поле розташування порожніх клітин точкою, галочкою або яким-небудь іншим символом. Це полегшить розшифровку малюнка.