Як збільшити обороти електродвигуна.

Спосіб збільшення оборотів електродвигуна залежить від його типу, а також від області застосування мотора. Він може полягати у зміні параметрів живлення або навантаження на вал двигуна.
Інструкція
1
Якщо електродвигун є колекторним, для збільшення його частоти обертання або збільште напругу живлення, або зменшите навантаження на вал. Але пам'ятайте, що, по-перше, потужність, що виділяється двигуном, ні в якому разі не повинна перевищувати ту, на яку він розрахований. А по-друге, що багато колекторні електродвигуни, особливо з послідовним збудженням, при роботі взагалі без навантаження без зниження напруги живлення розганяються до неприпустимо високих швидкостей. І те, і інше загрожує виходом моторчика з ладу. Шунтування обмотки збудження є способом збільшення оборотів, вдаватися до якого допускається далеко не завжди - це загрожує сильним перегріванням двигуна.
2
Двигуни з електронним управлінням обмотками, в яких використовується зворотний зв'язок, нерідко за властивостями дуже близькі до колекторним - хіба що вони не допускають реверсу переполюсовкой. Якщо наявний у вас електронний двигун має такі властивості, спробуйте збільшити швидкість його обертання способом, зазначеним у попередньому кроці, при цьому всі зазначені там обмеження поширюються і на цей вид електродвигунів.
3
Частоту обертання асинхронного електродвигуна , питомого безпосередньо від мережі, також можна регулювати шляхом зміни напруги живлення. Але такий спосіб вкрай неефективний: залежність швидкості від напруги є дуже нелінійний, сильно змінюється коефіцієнт корисної дії. Для двигунів ж синхронного типу цей спосіб і зовсім непридатний. Тому краще використовуйте так званий трифазний інвертор. Він дозволяє регулювати частоту обертання не тільки асинхронних, але і синхронних електродвигунів зміною частоти. Виберіть прилад такого типу, щоб він забезпечував при зменшенні частоти одночасне зменшення і напруги, з метою урахування зниження індуктивного опору обмоток. Існують інвертори і для однофазних двигунів з магнітним шунтом, а також двофазних конденсаторних моторів.
Зверніть увагу
Не допускайте перегріву двигунів, їх розносу підвищеною частотою обертання, а також пробою ізоляції підвищеною напругою (в т.ч. самоіндукції).
Конструкторам автопрому, які розробляють двигуни внутрішнього згоряння, в ході своєї діяльності необхідно враховувати технічні вимоги різних міністерств і відомств і знаходити компроміс між потужністю, моторесурсом, вартістю та екологією. Задачу, чесно кажучи, легкою не назвеш.
Вам знадобиться
  • - новий распредвал,
  • - регульована шестерня приводу распредвала.
Інструкція
1
Серійне виробництво передбачає випуск автомобілів бюджетної комплектації з двигунами номінальних параметрів. При такому положенні справ завжди знайдуться умільці, охочі доопрацювати мотор з метою «вичавити з нього по максимуму», збільшивши його потужність і частоту обертання коленвала.
2
Одним з оптимальних варіантів форсування мотора вважається установка нового распредвала зі зміненими кулачками і регульованою шестернею приводу. Завдяки зсуву фаз газорозподілу збільшуються частота обертання колінчастого вала і потужність двигуна. Істотно ефективніше відбувається наповнення робочих циліндрів збагаченої паливної сумішшю.
3
У зв'язку з тим, що крутний момент мотора знаходиться в прямій залежності від кількості споживаного палива, яке при згоранні надає підвищений тиск на дно поршня, встановивши тюнінговий распредвал в голівці блоку циліндрів, вирішується завдання по збільшенню оборотів двигуна.
4
Але вирішення зазначеного питання буде не повним в плані форсування двигуна, якщо обмежитися лише зміною конструкції газорозподільного механізму. Для повноцінного тюнінгу мотора необхідно внести зміни у всмоктуючий тракт, встановити прямоточну систему відведення відпрацьованих газів і модернізувати кривошипно-шатунний механізм. А потім тюнінг підвіски і гальм. Як говорить народна мудрість: «Лиха біда - початок!».