Як вибрати лупу.

Лупа - це оптичний прилад, за допомогою якого дрібне зображення об'єктів можна побачити у збільшеному вигляді. Вони використовуються для роботи і в повсякденному житті, дозволяючи розглянути непомітні для очей деталі. Щоб вибрати лупу , що відповідає вашим вимогам, потрібно ознайомитися з характерними особливостями кожного типу.
Інструкція
1
Вибирайте тип прібораВ залежності від свого призначення лупи відносяться до декількох типів: вимірювальні, вартові, переглядові, зернові і т.д. Вони знаходять широке застосування в промисловості, медицині і сільському господарстві. Наприклад, за допомогою вимірювального приладу обстежуються і вимірюються дефекти покриття деталей, а лупа зернова використовується для визначення зараженості зерна дрібними комахами. Якщо ваша діяльність пов'язана з контролем достовірності документів, розгляданням дрібних зображень чи дослідженням об'єктів малих форм, вибирайте переглядові лупи. Зупиніть свою увагу на моделях з плосковипуклой поверхнею лінзи - вона забезпечує високу якість зображення.
2
Вибирайте конструкцію Переглядові лупи бувають різної конструкції: штативні і настільні, компактні складані, з підсвічуванням, декоративні та інші. Якщо вам доводиться тривалий час користуватися збільшувальним приладом, вибирайте настільну конструкцію. Щоб прочитати дрібний шрифт в аптеці або магазині, незамінна компактна лупа - її можна покласти в кишеню або сумку. Підберіть легку складну модель, яка допоможе очам в будь-якому місці без напруги ознайомитися з важливою інформацією. Розгляньте лупи - лінійки: вони не дають втратити рядок під час читання.
3
Вибирайте ступінь увеліченіяГлавное призначення лупи - допомогти розглянути маленький об'єкт. Від того, наскільки велика ступінь збільшення, залежить виконання завдань, що висуваються до оптичного приладу. Для професій ювелірів, реставраторів і криміналістів, пов'язаних з розглядом дрібних деталей на невеликій площі слід використовувати лупи із збільшенням в 4,0 - 10,0 крат. Якщо ви захоплені вишивкою, вибирайте бінокулярні і панорамні прилади - у них велика площа огляду. Для читання дрібного шрифту підберіть компактну лупу в 1,5 - 5,0 крат.
4
Вибирайте матеріал лінзиДля виробництва лінз використовуються різні матеріали: скло, акриловий пластик і оптичний полімер. Скло характерно високими оптичними властивостями і стійко до дрібних подряпин. Але лупа зі скла важка, і рука швидко від неї втомиться. Лінзи з акрилового пластика легкі і дешеві, але оптичні якості низькі - об'єкт збільшується з спотвореннями. Зупиніть свою увагу на лінзах з полімеру. Це легкий міцний матеріал з високими оптичними властивостями. З такими лінзами можна підібрати лупу з кожного ступенем збільшення.
Зверніть увагу
Не вибирайте лупу з тонким руків'ям - прилад буде постійно перевертатися.
Корисна порада
Краї лупи повинні виступати над лінзою. Якщо покласти лупу на стіл випуклою частиною лінзи, її центральна точка не повинна стосуватися столу.
Екранна лупа - утиліта операційної системи Windows, яка служить для збільшення частини робочого простору. Лупа відмінно підійде для демонстрації продукту, навчальних занять і презентацій, коли є необхідність акцентувати увагу на якому-небудь елементі.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, ОС Windows
Інструкція
1
Для запуску утиліти «Екранна Лупа» (Magnifier) відкрийте меню «Пуск», перейдіть у вкладку "Всі програми". Відкрийте пункт «Стандартні». В ньому ви побачите підменю «Спеціальні можливості», за допомогою якого, крім екранної лупи, можна запустити екранну клавіатуру або відкрити "Диспетчер службових програм». Для запуску лупи натисніть на ярлик програми.
2
Щоразу проробляти даний шлях незручно, тому, якщо ви користуєтеся інструментом «Екранна лупа» досить часто, створіть ярлик програми на робочому столі або в панелі швидкого запуску. Це полегшить доступ до додатка і збереже ваш час.
3
Якщо перший спосіб запуску додатка вам не підходить, ви можете викликати утиліту за допомогою спеціальної команди. Для цього перейдіть в меню «Пуск» і клацніть по кнопці "Виконати". У вікні введіть команду magnify і натисніть кнопку Ok.
4
В налаштуваннях за замовчуванням вікно лупи, в якому показується збільшене зображення, відкривається в верхній частині екрану. Для зміни розташування вікна натисніть і утримуйте ліву кнопку миші всередині нього, потім перетягніть його в потрібну область. Для зміни розміру вікна, встановіть стрілку миші на край вікна і перетягніть її в бік збільшення або зменшення. Також в настройках програми ви можете вказати масштаб збільшення, його режим і область.
Корисна порада
Після запуску інструменту «Екранна лупа» відкриється інформаційне вікно, якщо воно вам не потрібно, встановіть галочку в пункті «Більше не показувати це повідомлення" внизу сторінки і натисніть Ok.