Як шити біфлекс.

Легка, струмлива, еластична тканина біфлекс користується найбільшою популярністю у циркових артистів, майстрів бального танцю, спортивних гімнастів. Костюми, зшиті з цього матеріалу, облягають тіло, немов друга шкіра, не сковують рухи, добре пропускають вологу, прекрасно відновлюють свою первісну форму. Основу тканини складають лайкра, мікрофібра, люрекс, еластан. По суті, це дуже тонкий і міцний трикотажний матеріал. Для роботи з ним потрібні певні навички.
Вам знадобиться
  • - побутова швейна машина, що виконує зигзагоподібну рядок;
  • - оверлок;
  • - текстуровані нитки.
Інструкція
1
Перед пошиттям спробуйте прошити строчки на шматочку тканини. Можливо, знадобиться додаткова настройка машинки (зигзаг 1-2 мм кроком 2-3 мм).
2
Придбайте лапки для шиття еластичного матеріалу: спеціальний важіль створює додаткове зусилля для просування тканини, і вона не збирається і не з'їжджає. Потрібні також якісні текстуровані нитки, здатні тягнутися разом з тканиною. Крім того, підберіть голку - №75, а для притачивания гумки - подвійну.
3
Резинку вироби скроїти на 2,5-3 см менше основного полотна і пришити з натягом зигзагом: з виворітного боку до краю, потім її подверніте і ще раз пристрочите.
4
Подвійну голку використовуйте для обробки низу і оздоблювальних строчок. Краю трусиків, наприклад, для купальника обробіть на оверлок, подверніте і прострочіть подвійною голкою, потім вставте гумку.
5
Для виточок налаштуйте машинку на більш широкий крок і прошу не зигзагом, а звичайним швом, можна прямим посиленим. Такий шов буде еластичним і не стягне тканину.
6
Біфлекс скроїти одразу по викрійці з припуском на шви. Рядки робіть на лицьовій стороні полотна. Якщо використовується сітка, то її скроїти з запасом і після пришивання ображати близько до шву.
7
Пружність тканини на спідниці досягається вшиванням в подгибку м'якого регіліна. Можна настрочити по низу вироби кромку з біфлекс а чи погіршити краю «американкою».
Корисна порада
Сучасні моделі швейних машинок значно спрощують роботу з подібними тканинами. Тут основну складність представляє сам модернізований механізм, тому важливо покрокове проходження інструкції.