Як зберегти азалію.

Азалія називають групу вічнозелених чагарників, що належать до роду рододендрон. Ці чагарники досить вимогливі до умов вирощування, погано переносять різку зміну температури і вологості повітря, реагуючи на стресові фактори скиданням листя і бутонів. Але постраждале рослину можна спробувати врятувати.
Вам знадобиться
  • - «Епін-екстра»;
  • - «Циркон»;
  • - деревне вугілля;
  • - грунт для азалій.
Інструкція
1
Незважаючи на те, що в зимовий період азаліям потрібна знижена температура повітря, рослина, придбане взимку в квітковому магазині, може встигнути замерзнути в процесі транспортування. Щоб цього не сталося, помістіть горщик із квіткою в пакет, надійти пакет повітрям і зав'яжіть горловину. Для поліпшення термоізоляції поставте пакет в картонну коробку і заповніть м'ятою папером простір між пакетом і стінками коробки.
2
Якщо азалія підмерзла в процесі транспортування, обприскати рослину препаратом «Епін-екстра». Вам знадобиться п'ять літрів води і одна ампула препарату для приготування розчину. У процесі обприскування стежте, щоб рідина не потрапляла на квіти, а після обробки накрийте азалію прозорим поліетиленовим пакетом. Краю пакета можна притиснути до країв горщика гумкою або шнуром. Кожен день знімайте пакет і провітрюйте рослина.
3
Обробка «Епін-екстра» може допомогти азалії, яка почала скидати листя під впливом протягу, сухого повітря і різкої зміни освітленості.
4
Азалія може постраждати від нестачі вологи, швидко випаровується з непропорційно маленького горщика, в якому була придбана. Щоб цього не сталося, перевалить квітка в ємність трохи більшого розміру. Простір, що залишився між грудкою землі з корінням і стінками горщика, заповніть грунтом для азалій або сумішшю з частини піску, частини торфу і двох частин хвойної землі. Коренева шийка рослини після перевалки повинна залишитися на колишній висоті.
5
Якщо у пересадженого рослини почали чорніти листя, цілком можливо, що поверхнева коренева система чагарнику виявилася пошкоджена. Це може статися і в результаті перезволоження. Така рослина рекомендують пересадити з повною заміною ґрунту і обрізанням пошкоджених коренів. Присипте зрізи порошком деревного вугілля і обріжте гілки азалії в тій же пропорції, що і кореневу систему.
6
Обприскайте рослина з обрізаними корінням розчином препарату «Циркон». На десять літрів води потрібно один мілілітр препарату.