Як відкрити шевську майстерню.

Постійні економічні негаразди змушують людей економити буквально на всьому. І не в останню чергу на взуття. Саме тому відкриття майстерні з ремонту взуття - справа дуже перспективна.
Інструкція
1
Вирішіть, шевську майстерню якого формату ви будете відкривати. Багато чого, звичайно, залежить, від того, які кошти ви маєте. Адже для того щоб відкрити кіоск з ремонту взуття, потрібно лише елементарний набір інструментів і матеріалів. Створення шевського ательє, у розпорядженні якого буде знаходитися спеціальне обладнання, і де працюватимуть майстри високого класу, зажадає великих витрат.
2
Зверніть увагу: ніяких особливих дозвільних документів для відкриття шевської майстерні вам не буде потрібно. Проте податки вам платити все ж доведеться. Тому оформите ІП та зареєструйте друк. В іншому випадку вам не дадуть спокійно працювати ні співробітники правоохоронних органів, ні працівники податкової інспекції.
3
Підшукайте місце для роботи. У залежності від масштабу вашого підприємства це може бути звичайний кіоск в переході, підвальне приміщення в житловому будинку, відділ у торговому центрі.
4
Подумайте, на яких видах робіт буде спеціалізуватися ваша майстерня. Це може бути стандартний набір: заміна набойок, супінаторів і «блискавок», зміцнення каблука, проклейка взуття або більш складні роботи (перетяжка взуття, заміна каблуків). У першому випадку ви обійдетеся недорогими матеріалами, і вам не знадобиться платити високу зарплату персоналу. У другому - вам доведеться зробити упор на якості замовлень на шкоду кількістю, так і співробітники повинні буде мати відповідну кваліфікацію та досвід роботи. Але і вартість виконання таких замовлень буде досить високою.
5
Купуйте всі необхідні матеріали, інструменти та обладнання. Придумайте і створіть вивіску для своєї майстерні. Це може бути проста напис «Ремонт взуття», зроблена з букв, вирізаних з вінілової плівки і наклеєних на лист фанери. Для ательє рангом вище вам доведеться замовити вивіску і зовнішню рекламу в агентстві (можливо, знадобляться і візитки з вашими ПІБ та підписом «шевський майстер»). Ви також можете створити і сайт в інтернеті, на якому можна буде викласти каталог кращих робіт, а також діючий прейскурант.
Взуттєва майстерня в наш час досить прибуткова справа. Каблуки стираються і ламаються, шви розходяться, замочки, застібки то й справа виходять з ладу як на жіночих босоніжках, туфельках, чобітках, так і на чоловічих черевиках, кросівках, плетінках. І з різних причин багато людей не поспішають купувати нове взуття, а несуть майстру на лагодження. Як і де відкрити взуттєву майстерню, щоб отримувати хороший дохід?
Інструкція
1
Для початку потрібно визначити, яка сума вам буде потрібно для стартового капіталу. Для цього дізнайтеся ціни на матеріали та обладнання для ремонту взуття. Уточніть вартість оренди або купівлі приміщення під майстерню. Ще третина від отриманої суми закладіть в кошторис на непередбачені витрати.
2
Важливо вибрати місце, де буде розташовуватися майстерня. Ідеально підшукати невелике приміщення поруч з житловими комплексами, але в той же час з великою прохідністю. Так ви привернете два потоку клієнтів. Перший - мешканці багатоповерхівок, другий - перехожі, яким потрібна була термінова допомога майстра з ремонту взуття. При цьому не варто відкривати майстерню, якщо в цьому районі хтось відкрив її раніше вас. Вибирайте ще ніким не освоєну територію.
3
Наступний етап - оформлення документів. Для взуттєвої майстерні підійде така форма бізнесу, як ІП (індивідуальне підприємництво). Також будуть потрібні дозволи від пожежної інспекції, на висновок приміщення з житлового фонду (при необхідності), на установку вивіски та інших рекламних матеріалів на вході.
4
Важливо подбати і про залучення клієнтів. Зробіть яскраву вивіску, придумайте оригінальну назву, що відображає діяльність майстерні. Поруч з вивіскою прикріпіть щит з докладним описом ваших послуг, режимом роботи. Виділіть всередині майстерні місце, де клієнти могли б почекати, поки їх взуття полагодять. Воно доведеться до статі тим, хто зламав каблук або втратив набійку прямо на вулиці і прийшов до вас за допомогою.
5
Залучити клієнтів в майстерню з ремонту взуття - недостатньо, їх треба ще й утримати. У цьому вам допоможуть прийнятні ціни, відмінна якість роботи і відмінний сервіс. Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете в найкоротші терміни не тільки окупити всі витрати на відкриття майстерні, але і заробити непоганий прибуток.