Як завести трактор в мороз.

У багатьох господарствах велику кількість тракторних робіт припадає на зимовий період. І якщо у вашому регіоні суворі зимові кліматичні умови, то перед тим як починати заводити трактор в мороз, обов'язково потрібно прогріти системи двигуна і вузлів.
Інструкція
1
Запам'ятайте: майже завжди в комплект поставки тракторів входять індивідуальні системи підігріву. З їх допомогою можна довести рідину в системі охолодження і картера масло трактора до необхідних температур для безперешкодного запуску двигуна в умовах сильних мороз ів. Дана система передпускового підігріву забезпечує підготовку двигуна трактора до безпосереднього запуску за півгодини навіть при мінусових 40-градусних мороз ах. В даний час на ринку можна зустріти кілька різних видів передпускових підігрівачів, відмінністю яких один від одного є їх алгоритм дії при експлуатації. Способи запуску двигуна за допомогою системи підігріву також залежать і від самої моделі трактора. Якщо на вашому тракторі встановлена закрита рідинна система з примусовою циркуляцією, то в систему передпускового підігріву входить нагнітач, пальник і котел обігріву.
2
Промийте ретельно котел обігріву, потім зробіть очищення пальника від нагару. Підключіть двигун нагнітача до ланцюга з напругою 12 В для того, щоб переконатися в його справності. При цьому провід з «мінусом» необхідно підключити до корпусу, а з «плюсом» - до клеми електродвигуна. Відкрийте пробку, що знаходиться на котлі обігріву перед запуском двигуна, і злийте накопичене паливо. Далі закрийте пробку і закрутіть кран.
3
Приготуйте воду для того, щоб заповнити систему. Проведіть відкриття заслінок нагнітача і вихлопного патрубка котла. Потім займіться установкою паливного крана системи обігріву так, щоб він був в положенні «відкрито». Далі включите свічку розжарювання приблизно на одну хвилину.
4
Увімкніть двигун нагнітача - встановіть ручку перемикача строго в положенні «пуск» на 3-4 секунди, потім потихеньку починайте переводити її в положення «робота». Потім заправте систему індивідуального обігріву водою, заливаючи її через горловину. Прогрійте до 80-90 градусів двигун, а потім запустіть його.
Останнім часом в багатьох господарствах значний обсяг тракторних робіт припадає саме на зимовий період. В кліматичних умовах середньої смуги, а також у північних районах, перед тим як завести трактор взимку необхідно здійснити підігрів систем двигуна і вузлів. Для цих цілей можна використовувати індивідуальні засоби підігріву.
Інструкція
1
Як правило, індивідуальні системи підігріву входять в комплект поставки. З їх допомогою можна довести картера масло і рідину в системі охолодження трактора до температур, необхідних для безперешкодного запуску двигуна навіть в умовах сильних морозів. Індивідуальна система передпускового підігріву здатна забезпечити підготовку двигуна трактора до запуску за 30 хвилин навіть при температурі повітря 40 градусів нижче нуля. На сьогоднішній день випускається декілька видів передпускових підігрівачів. Як наслідок, алгоритм дії при їх використанні може відрізнятися. Розглядати способи запуску двигуна трактора за допомогою системи підігріву необхідно на конкретному прикладі. Як приклад можна взяти закриту рідинну систему з примусовою циркуляцією, встановлену на тракторах К-700 і К-701. Дана система передпускового підігріву включає в себе нагнітач, пальник і котел обігріву.
2
Ретельно промийте котел обігріву. Очистіть пальник від нагару. Переконайтеся в справності двигуна нагнітача, підключивши його до ланцюга з напругою 12 В. При цьому провід «-» необхідно підключити до корпусу, а «+» - до клеми електродвигуна.
3
Перед запуском двигуна трактора необхідно відкрити пробку, розташовану на котлі обігріву, і злити накопичене паливо. Закрийте пробку і загорніть кран. Підготуйте воду для заповнення системи.
4
Відкрийте заслінки вихлопного патрубка котла і нагнітача. Встановіть паливний кран системи індивідуального обігріву в положення «відкрито». Увімкніть свічку розжарювання на 1-1,5 хв.
5
Увімкніть двигун нагнітача. Для цього необхідно встановити ручку перемикача в положення «пуск» на 2-3 секунди, після чого плавно перевести її в положення «робота».
6
Заправте систему обігріву водою, заливши її через заливну горловину. Прогрійте двигун до 80-90 градусів. Запустіть двигун.