Як розвинути дисципліну.

Дисципліна піддається тренуванню, як і м'язи. Її можна виробити в будь-якому віці у кожної людини. Методи тренування дисципліни можуть бути як внутрішні, так і зовнішні.
Вам знадобиться
  • Блокнот, ручка, таймер.
Інструкція
1
Заведіть блокнот, в який ви будете записувати свої плани на кожен день. На першій сторінці запишіть свої цілі. Що ви хочете робити, але у вас не виходить через лінь, брак часу і будь-який інший реальної причини. Наприклад, ви хочете навчитися танцювати, прочитати все зібрання творів Л.Н. Толстого і купити новий диван. Написавши те, що ви хочете зробити, ви усвідомлюєте свої бажання і проблеми. Конкретизуйте їх. Напишіть, до якого часу вам потрібно прочитати всі книги, скільки годин на день ви хотіли б витрачати на танці і які вимоги ви ставите до дивана.
2
Коли у вас немає наставника, який стежив би за вашим розкладом, то необхідно контролювати себе самостійно. Щодня записуйте все, що ви зробили за день і що ви хотіли зробити, але не зробили. Поступово ви почнете ловити себе на думці, що зараз ви могли б почитати книжку, але замість цього чомусь їсте черговий шматок торта. Максимально наблизьте до себе ті речі, якими ви б хотіли займатися. Якщо розкласти по книжці в кожній кімнаті, то рано чи пізно рука до неї потягнеться.
3
Зосередьтеся на своєму розкладі. В який час ви найбільш активні? Постарайтеся запланувати найскладніші справи на цей період. Для більшої частини людей таким часом є ранок. Якщо зробити саме нелюбиме і важке з ранку, то весь день буде вільний від почуття провини за свою недисциплінованість. Якщо вам важко вставати вранці, то кожен день переставляйте свій будильник на одну хвилину назад. Через 3 місяці ви будете прокидатися раніше природним чином.
4
Заведіть собі таймер. Якщо кожні півгодини ви будете чути звуковий сигнал, то поступово у вас виробиться почуття часу.Якщо у вас є можливість - попросіть, щоб вас контролювали. Батьки можуть щодня запитувати вас, що з наміченого на сьогодні ви зробили.
Корисна порада
У дітей дисципліну можна розвивати в ігровій формі. Зацікавте дитини результатом якоїсь діяльності, наприклад, анімації. А потім зробіть мультик разом з ним. Коли у дитини з'явиться живий інтерес, він захоче зробити все сам.
Я нічого не хочу. Як часто ви вимовляєте цю фразу? Іноді здається, що в житті немає гідної мети. Все виглядає сіро, понуро або зовсім недосяжне. Ми підкажемо, як розвинути в собі правильні бажання, досягнувши яких, людина стає щасливішою.
Інструкція
1
Вам здається, що ніяких бажань у вас давно не залишилося? Швидше за все, ви перебуваєте в стані стресу. Нервова система захищається від надмірного навантаження, виникає відчуття безглуздості того, що відбувається.
2
Постарайтеся розслабитися. Не обов'язково їхати у відпустку на Багами, іноді достатньо привести в порядок режим дня, правильно харчуватися, висипатися.
3
Згадайте моменти, коли ви були щасливі. Що доставляло вам найбільше задоволення? У цих спогадах і прихований ключ до наших бажань.
4
Подумайте не про те, які цілі ви ставите перед собою, а про те, які відчуття ви могли б випробувати, досягнувши чогось. Нехай вас поки не хвилює, як ви цього досягнете. Почніть цю вправу з дрібниць. Наприклад, усвідомте, чого хочете в дану хвилину. Морозива? Теплого літнього дощу? Спокою? Просто усвідомте свої почуття, дозвольте їм бути.
5
У процесі роздумів ви зрозумієте, до чого варто прагнути в глобальному сенсі, але, можливо, мета здасться вам недосяжною. Не дайте цьому почуттю вбити бажання! Уявіть, що ви йдете вгору по довгій сходах. Кожна сходинка - це крок, який ви легко робите. Поступово ви підніметеся на вершину - невеликими кроками, без виснажливих ривків.
6
Чи не ставте перед собою штучних цілей, які вам може нав'язувати суспільство. Наприклад, дорога машина, яка вам не по кишені, можливо, зовсім не потрібна вам. Не варто намагатися досягти чогось тільки тому, що це престижно.
7
Прислухайтеся до собі . Іноді наші справжні бажання ховаються глибоко всередині, але ви обов'язково зустрінетеся з ними. Просто дотримуйтесь своїм мріям, якими б дивними із загальноприйнятої точки зору вони не здавалися.