Як дізнатися товар за штрих-кодом.

Майже на всіх товарах , які ви купуєте в магазині, обов'язково буде наклейка зі штрих-кодом. Для багатьох це нічого не значуща папірець, з якою може розібратися тільки спеціальний пристрій. А, між тим, штрих-код містить в собі важливу інформацію, яка може бути корисна для покупця.
Інструкція
1
Дізнатися товар по штрих кодом , країну-виробника та інформацію про деякі важливі характеристиках даного продукту можна за допомогою аналізу тих цифр, які нанесені безпосередньо під штрихами. Сьогодні найпопулярнішим є європейський 13-ти розрядний код EAN-13, який стоїть на більшості товарних наклейок в Росії.
2
Перші дві або три цифри містять код країни-виробника. Цей код постійний і унікальний для даної країни, його привласнює Міжнародна торгова асоціація EAN. Так, цифри 00-09 означатимуть, що виріб вироблено в США або Канаді, 30-37 - у Франції, 400-440 - у Німеччині. Країни колишнього СРСР і Росія закодовані під номерами 460-469, Китай - 690-692, 729 - Ізраїль, 80-83 - Італія. Кожна країна, яка постачає свої товари на експорт, має свій код, який і вказано першими цифрами.
3
Через невеликий, але помітний оку пробіл, в штрих коді наступні 4 або 5 цифр представляють собою код підприємства, на якому виготовлено даний виріб. Цей код буде чотиризначним для країн, чий код становлять 3 цифри, і п'ятизначним для тих з них, у кого код - двозначний.
4
Подальший п'ятизначний код відноситься безпосередньо до якостей самого виробу. Перша цифра означає найменування товару, друга - його споживчі властивості, третя - розмір або масу виробу, четверта - склад інгредієнтів, п'ята - код кольору. Шоста цифра, розташована трохи віддалік є контрольною і необхідна для визначення достовірності товару.
5
Справжність товару по контрольній сумі ви можете визначити самостійно. Для цього складіть всі цифри, які стоять на парних місцях, і цю суму помножте на 3. Запам'ятайте вийшло число. Потім складіть цифри, що стоять на непарних місцях і вийшла суму додайте до тієї, що ви запам'ятали перед цим. Відкиньте від цього числа цілі десятки і залишився просте число відніміть з 10, залишок повинен співпасти з контрольною цифрою коду. В іншому випадку даний товар є підробкою і проведений незаконно.