Як визначити географічні координати точки.

Для того, щоб можна було однозначно визначити місце розташування точки в просторі, були придумані географічні координати. Завдяки цій системі завжди можна знайти будь-яку точку на глобусі, на карті або на місцевості.
Вам знадобиться
  • - карта або глобус;
  • - електронна карта;
  • - супутниковий навігатор.
Інструкція
1
Для того, щоб визначити географічні координати точки , візьміть карту з позначенням меридіанів і паралелей. Врахуйте, чим більше буде частота цих ліній і докладніше карта, тим точніше вам вдасться визначити широту і довготу, з яких складаються будь-які координати.
2
Щоб знайти широту, використовуйте горизонтальні лінії, накреслені на карті - паралелі. Визначте, на якій паралелі знаходиться ваша точка, і знайдіть її значення в градусах. Біля кожної горизонтальної паралелі є позначення в градусах (зліва і справа). Якщо точка розташована прямо на ній, сміливо робіть висновок про те, що її широта дорівнює цьому значенню.
3
Якщо ж вибране місце лежить між двома паралелями, зазначеними на карті, визначте широту найближчої до нього паралелі і додайте до неї довжину дуги в градусах до точки . Довжину дуги порахуйте за допомогою транспортира або приблизно, на око. Наприклад, якщо точка посередині між паралелями 30? і 35 ?, то її широта дорівнюватиме 32,5 ?. Поставте позначення N, якщо точка розташована над екватором (північна широта) і позначення S, якщо вона знаходиться під екватором (південна широта).
4
Визначити довготу вам допоможуть меридіани - вертикальні лінії на карті. Знайдіть меридіан, найближче розташований на мапі до вашої точки і подивіться його координати, зазначені зверху і знизу (в градусах). Виміряйте за допомогою транспортира або прикиньте на око довжину дуги між цим меридіаном і вибраним місцем. Додайте отримане відстань в градусах до знайденого значенням довготи і отримаєте довготу шуканої точки .
5
Комп'ютер з доступом в інтернет або електронна карта також допоможуть визначити координати місця. Для цього відкрийте карту, наприклад, http://maps.rambler.ru/, потім введіть у верхньому віконці назву місця або вкажіть його на карті за допомогою курсору (він розташований в центрі екрану). Подивіться, в лівому нижньому куті вказані точні координати точки .
6
Щоб визначити координати на місцевості, візьміть з собою супутникову навігаційну систему. Тут ви зможете як визначити координати свого місця розташування, так і географічні координати будь точки , зазначеної на карті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N4c-ZmcSOwI