Як виготовити керамічну плитку.

Дизайнери закликають сучасників не покладатися на чужий смак і творити інтер'єри самостійно: розписувати стіни, придумувати меблі. Найкреативніші і зовсім пропонують робити все власними руками, навіть керамічну плитку для обробки і декору.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - форма або різак;
  • - піч для випалу;
  • - глазур.
Інструкція
1
Основа для виготовлення плитки - це глина, і складається вона з водню, кисню, алюмінію і силікону. Якщо в глину додати води, то вона поміняє свою структуру, стане більш в'язкою і гнучкою. Важливо знати одну особливість глини: щойно викопана із землі, вона непридатна для виготовлення плитки.
2
І як сировину використовуйте вологу глину, але попередньо вона повинна відлежатися деякий час в мішку. Після цього можна приступати до формування вироби. Скористайтеся різаком для того, щоб форма і краю вироби були рівними. В ході цього процесу плитка буде потихеньку підсихати, а на завершальній стадії формовки і зовсім практично затвердіє. Цей етап роботи зветься стадії твердої шкіри.
3
Коли плитка висохне повністю, її колір стане трохи світліше початкового. Це є так звана стадія сирцю. На даному етапі ваше виріб вже досить тверде, але якщо по плитці злегка чимось вдарити, то вона легко розкришиться або трісне. Зауважте, що на цій стадії у вас залишається шанс змінити свій виріб в тому випадку, якщо воно вам не сподобається з якої-небудь причини. Для цього невдалий зразок досить помістити у відро, де ще залишилися залишки глини, і просто забути про нього на деякий час. Пізніше ця грудка глини можна буде використовувати заново.
4
Наступний етап виготовлення керамічної плитки - це її випал. Але для цього необхідно дочекатися того моменту, коли волога повністю випарується з глини.
5
Ось тепер плитку можна помістити в піч. Згідно загальній практиці, існує два види випалу. Перший, так званий бісквітний, коли температура в печі досягає мінімально 850 ° C, а максимально - 1000 ° C. Це необхідно для того, щоб плитка залишилася пористої і могла легко адсорбувати глазур.
6
Другий етап - це глазурной випал. В даному випадку температурний режим повинен бути нижче, ніж це було необхідно на попередній стадії, інакше глазур просто-напросто перетвориться в склоподібні кульки. Ось власне і вся технологія виготовлення керамічної плитки в домашніх умовах. Зробити це зовсім не важко, а якщо ще й докласти до цього процесу трохи фантазії, то ваша керамічна плитка придбає статус ексклюзивного вироби.
Зверніть увагу
На сучасних заводах і фабриках плитку отримують шляхом пресування сухої маси і подальшого випалення. Дотримати дану технологію можливо лише на спеціальному досить дорогим обладнанні.