Як підрізати орхідею. фаленопсис перецвів засох.

Фаленопсіси - гібридні орхідеї, цвітуть в будь-який час року. На тривалість їх цвітіння в чому впливають умови утримання, загальний стан орхідеї і генетика. Зазвичай фаленопсіси цвітуть 2-6 місяців на рік.
Інструкція
1
Крім красивого квітки і ще не розкрилися бутонів, у кожного квітконоса орхідеї мається зростаючий кінчик. Якщо він має зелений колір, то рослина ще здатне утворювати нові бутони і продовжувати цвітіння. Це може спостерігатися при розкритті інших квітів або ж при обпаданні всіх квіток протягом 1-3 місяців. А може і взагалі не відбутися.
2
Серед садівників прийнято вважати, що фаленопсис перецвів, якщо пожовтів, почорнів або зовсім засох кінчик квітконосу. Ось тоді й слід видалити цей кінчик. Цветонос обрізайте біля самої основи, тобто він повинен бути зрізаний повністю. Можна також обрізати лише верхівку, де раніше були квіти.
3
Все квітконоси орхідей мають так звані «сплячі» нирки. Вони знаходяться в захисних лусочках. При довгому квітконосі таких нирок може бути до чотирьох. Кожна їх цих поек здатна пустити бічній цветонос або створити «дитинку», тому іноді варто дочекатися, поки на старому квітконосі виростуть нові квіти. У цих цілях цветонос обрізають трохи вище цих нирок.
4
Потрібно враховувати, що залишок старого квітконосу буде сповільнювати зростання нових, бо орхідея буде віддавати сили і поживні речовини, щоб підтримати життя старого квітконосу, жертвуючи новими квітучими втечами.
5
«Дітки» зазвичай з'являються в літній час, коли жарко і досить волого. Коли «дитинка» фаленопсиса пустить коріння довжиною 5 см і більше, її можна обрізати разом з частиною квітконоса і висадити в окремий вазон.
6
Після цвітіння орхідею можна пересадити і залишити сухий на деякий час, щоб дати рослині відпочити, акліматизуватися і уникнути загнивання коренів. Тривалість сухого періоду для орхідеї залежить від температури повітря в приміщенні - чим вище температура, тим меншим має бути «сухий» період для рослини. Відпочивши, орхідея незабаром знову порадує вас прекрасними квітами.